Великобілозерська районна державна адміністрація

У Запоріжжі відкрився Центр розвитку місцевого самоврядування

Дата: 16.05.2017 10:48
Кількість переглядів: 453

В обласному центрі офіційно стартував унікальний масштабний проект, спрямований на зміцнення спроможності органів влади та місцевого самоврядування на регіональному та місцевому рівнях – відокремлений підрозділ «Центр розвитку місцевого самоврядування», який уже тривалий час підтримує реалізацію регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян.

У відкритті взяли участь заступник голови  – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Центру розвитку місцевого самоврядування, представництва ЄС,  програми «U-LEAD з Європою», об’єднаних територіальних громад Запорізької області.

- Ми довго чекали на офіційний старт. Запорізька обласна державна адміністрація бачить надійного партнера саме в Центрі розвитку місцевого самоврядування. Його офіційне відкриття  дає новий імпульс для реалізації поставлених цілей, - зазначила на церемонії відкриття Зінаїда Бойко.

Хоча де-юре офіс лише розпочав свою роботу, де-факто він уже має  неабиякі напрацювання.

Менеджер південно-східного хабу Програми «U-LEAD з Європою» Ярослав Перепадя розповів присутнім про діяльність регіональних центрів, а заступник Запорізького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валентина Малиш запевнила, що місто Запоріжжя готове та має наміри співпрацювати з центром на різних етапах.

- Протягом трьох років триває реформа децентралізації, яка передбачає послідовне і глибоке реформування системи публічної влади з урахуванням позитивного досвіду розвинутих демократичних країн і вимог Європейського Союзу. До початку реформи на території Запорізької області існувало 299 базових місцевих рад, більшість з яких були дотаційні, не спроможні забезпечити належний рівень життя в громадах. Підготовлені облдержадміністрацією зміни до перспективного плану формування територіальних громад Запорізької області нарешті затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України. Планом запроектовано створення 61 спроможної територіальної громади. Протягом 2015-2016 років на території Запорізької області створено 24 об’єднаних територіальних громад, в які об’єдналися 94 місцеві ради. На сьогодні вже утворено 26 об'єднаних територіальних громад. Це  тільки початок, наразі очікують висновків обласної державної адміністрації щодо відповідності проектів рішень Конституції та законам України про добровільне об’єднання ще дві територіальні громади. З відкриттям Запорізького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» ми сподіваємося на активізацію цієї роботи та плідну співпрацю, - зазначила Зінаїда Бойко.

Як повідомив директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун, ця  організація на постійній основі надає підтримку органам місцевого самоврядування, передусім об'єднаним територіальним громадам, місцевим органам виконавчої влади, неурядовим організаціям і в такий спосіб – усім громадянам України.

Довідково: Запорізький відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЗВП «ЦРМС») – це недержавна неприбуткова організація, створена з метою сприяння зміцненню спроможності органів влади та місцевого самоврядування на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Основним завданням ЦРМС спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) є підтримка реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень