Великобілозерська районна державна адміністрація

Зігрійте дитяче серце своєю любов’ю

Дата: 27.12.2016 10:53
Кількість переглядів: 432

         

        Дитинство – важливий період людського життя. Від того, як пройде дитинство, залежить, якою людиною стане дитина в майбутньому. Наші діти – це майбутні громадяни нашої країни, майбутні батьки та матері, які також будуть виховувати своїх дітей. В родині закладається фундамент особистості майбутньої людини, і в ній же відбувається його розвиток і ставлення як громадянина.

         В Україні більше 100 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування. Ці діти різного віку: від народження до 18 років, хлопчики та дівчатка, різні на зріст, із різним кольором очей та волосся. Кожен з цих дітей пройшов свій шлях і опинився в дитячому закладі не з власної провини. Кожна дитина, яка перебуває в державному закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування заслуговує на виховання в родині.

         У Великобілозерському районі Запорізької області проблема влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до  сімейного форм виховання залишається актуальною. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей Великобілозерської райдержадміністрації 80 % влаштовано до сімейних форм виховання, а саме 64 % - перебувають під опікою (піклуванням), 12 % - виховуються в прийомних сім”ях, 4 %- виховуються в дитячому будинку сімейного типу та 20 % - в державних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Кожна дитина, яка перебуває в державному закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування заслуговує на виховання в родині.

          Що Ви знаєте про те, яким може бути влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання?

        Згідно Закону України „Про забезпечення організаційно правових умов, соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” є три форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка або прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім”ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування  - над дитиною у віці від 14 до 18 років.

        Опікуном, піклувальником дитини  може бути  за її згодою повнолітня дієздатна особа.

 Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування над  якими встановлено опіку, піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку 

Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу – сім”я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути влаштовані в прийомну сім”ю може складати від однієї до чотирьох осіб, а у дитячий будинок сімейного типу – від п’яти до  десяти з урахуванням власних дітей.

 Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомній сім”ї та дитячому будинку сімейного типу становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, а грошове забезпечення прийомним батькам та батькам – вихователям виплачується в розмірі 35% від двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину вихованця та прийомну дитину.

          Якщо Ви маєте бажання в серці подарувати нову сім”ю дитині або підлітку, які втратили батьківську опіку – це тільки перший, але дуже важливий крок...

          Розпочніть свій шлях вже сьогодні!

      За більш детальною інформацією щодо усиновлення, створення прийомної сім”ї або дитячого будинку сімейного типу звертайтеся:

    

Служба у справах дітей  

Великобілозерської райдержадміністрації

71400 Запорізька область,      

 Великобілозерський район,

с. В.Білозерка, вул. Центральна, буд. 121, 

тел. 20272 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень