Великобілозерська районна державна адміністрація

У Великобілозерському районі обговорено питання децентралізації

Дата: 12.08.2016 10:56
Кількість переглядів: 565

В райдержадміністрації 11 серпня 2016 року відбулося засідання робочої групи з питань підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад району. У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун, голова райдержадміністрації Юрій Шворак, представники районної ради, сільські голови, депутати різного рівня, представники галузей соціальної сфери, актив району та громадськість.

Під час заходу порушувалися актуальні для жителів району питання розвитку сільського господарства, перспективи фінансового забезпечення об’єднаної територіальної громади, реформування галузі охорони здоров’я та запровадження оптимізації шкіл району, тощо. Представники облдержадміністрації відповіли на всі запитання учасників заходу.

За словами Зінаїди Бойко, Перспективний план формування територій громад Запорізької області затверджений Кабінетом Міністром України стосовно 52 територіальних громад, тобто 75%. Ті шість об’єднаних територіальних громад, які вже почали функціонувати, мають преференції: їм виділено понад 46 млн. грн.. з державного бюджету, передбачено кошти на реалізацію інфраструктурних проектів. Це дозволить їм не лише покращити свій соціально-економічний стан, а й служитиме наочним прикладом для інших.

Керівник Офісу реформ у Запорізькій області Олександр Свистун повідомив, що робота з об’єднання нових територіальних громад триває: проводиться роз’яснення та обговорення всіх проблемних питань. До неї залучені нові фахівці. Так, Офіс реформ активно співпрацює з першою в Україні Асоціацією місцевого самоврядування «Центр розвитку територіальних громад Запорізької області», яка була створена саме для надання допомоги новоствореним громадам. Також налагоджено співпрацю з міжнародними партнерами, завдяки чому наш регіон увійшов до пілотного проекту з отримання консультаційної та фінансової підтримки.

Голова райдержадміністрації Юрій Шворак зазначив, що децентралізація - це не лише об’єднання територій, а передусім об’єднання зусиль задля того, щоб створити нормальні умови життя для людей, які повірили у зміни і відчули перспективи розвитку. Саме з децентралізації  розпочинається побудова нової держави.

На сьогодні, депутати Великобілозерської сільської ради ініціювали процедуру добровільного об’єднання територіальних громад району в одну - Великобілозерську сільську громаду з адміністративним центром об’єднаної територіальної громади в центрі села Велика Білозерка. В зв’язку з цим на території Великобілозерської сільської ради проводиться громадське обговорення.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень