Великобілозерська районна державна адміністрація

Державні службовці вчаться запобігати корупції

Дата: 16.05.2017 10:59
Кількість переглядів: 356

Для представників структурних підрозділів облдержадміністрації відбувся семінар на тему: «Впровадження новел антикорупційного законодавства в частині конфлікту інтересів».

Як зазначила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, з моменту прийняття Закону України «Про запобігання корупції» в органах державної влади та органах місцевого самоврядування області вже багато зроблено.

-  У кожному структурному підрозділі облдержадміністрації, кожній райдержадміністрації визначено відповідальну уповноважену особу з питань запобігання корупції. Проводяться навчальні семінари. Але є необхідність і далі вчитися, розширювати співпрацю органів влади з громадськістю, щоб поставити цю роботу на належний рівень, - зазначила посадовець.

У семінарі взяла участь голова обласної громадської організації «Народний захист» Наталія Заболотна, яка презентувала Посібник з урегулювання конфлікту інтересів. Громадська активістка наголосила, що українське антикорупційне законодавство спрямоване здебільшого не на боротьбу з корупцією,  а на її запобігання. Першим кроком на цьому шляху стало створення нової системи антикорупційних органів і забезпечення відкритості статків можновладців завдяки е-декларуванню. Превентивним заходом є і попередження конфлікту інтересів, бо саме його наявність при прийнятті управлінських рішень створює умови для розвитку корупції. 

Представлений посібник узагальнює рекомендації і практики щодо врегулювання конфлікту інтересів і розрахований для застосування депутатами місцевих рад, керівниками та відповідальними особами  органів публічної влади на регіональному та місцевому рівнях. Його розроблено в рамках проекту «Інтереси не для преси», що реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН та Міністерства закордонних справ Данії в межах програми «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства , спрямованого на запобігання корупції.

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень