Великобілозерська районна державна адміністрація

На програму «Доступні ліки» збільшено кошти з державного бюджету

Дата: 16.05.2017 11:02
Кількість переглядів: 392

Стану реалізації Урядової програми «Доступні ліки» було присвячено всеукраїнську селекторну нараду, яку провів Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. В запорізькій студії працювали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та представники профільних структурних підрозділів.

Урядовець повідомив, що бюджет започаткованої в квітні цього року державної програми «Доступні ліки», яка передбачає забезпечення препаратами хворих на астму, діабет та серцево-судинні хвороби, буде збільшено до 750 млн. грн.. – тобто додатково виділено 250 млн. грн.. до кінця року. За його словами, треба розширювати перелік ліків по програмі реімбурсації, бо ця система є найбільш прозорою.

Для Запорізької області, за повідомленням Едуарда Гугніна, з державного бюджету України на 2017 рік  передбачено субвенцію на відшкодування вартості лікарських засобів за Урядовою програмою «Доступні ліки»  на загальну суму  22496,6 тис. грн.

Для забезпечення реалізації програми Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ  «Про запровадження в області Урядової програми «Доступні ліки». За поданням головних лікарів закладів охорони здоров’я було визначено кінцевих розпорядників коштів субвенції – загалом 36 закладів охорони здоров’я області.

Крім цього, адміністраціями центрів первинної медико-санітарної допомоги було надано реєстр аптечних закладів, що братимуть участь у Програмі.  Наразі до нього включено  222 аптечні заклади -  учасники Програми (60 суб`єктів  господарювання).

На сайті Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації оприлюднено нормативно-правові акти, перелік кінцевих розпорядників коштів субвенції та Реєстр аптечних закладів Запорізької області, що братимуть участь у Програмі.

Закладами охорони здоров’я області проводиться робота з виписки рецептів на лікарські засоби, які входять до Урядової програми «Доступні ліки». За станом  на 15.05.2017 було виписано 81784 рецепти. В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів 45613 особам за 55872 рецептами (68% від виписаних).

Крім цього, здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених у квітні,  на суму 1462,8 тис. грн., що становить  60,3% від  виділених на місяць коштів (2426,4 тис. грн.).

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень