Великобілозерська районна державна адміністрація

Території області перевірять на наявність вибухонебезпечних предметів

Дата: 04.10.2016 11:03
Кількість переглядів: 459

Під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Володимира Тоцького (стажування), розглянуто стан розмінування території, забрудненої вибухонебезпечними предметами під час Другої світової та інших війн, та питання щодо проведення в 2016 році нетехнічної розвідки територій, імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Як повідомив заступник начальника Головного управління з питань оперативного реагування та цивільного захисту  ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександр Семененко, проведення робіт з розмінування, виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів, що залишились на території Запорізької області після війн, сучасних боєприпасів і підривних засобів  покладається на піротехнічні підрозділи Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

В області діють дві піротехнічні групи -  аварійно-рятувального загону та підводного розмінування спеціальних міно-пошукових та водолазних робіт.

Минулого року було здійснено 256 залучень піротехнічних груп, під час яких знищено 2353 одиниці вибухонебезпечних предметів. За вісім місяців поточного року здійснено 180 залучень,  знищено 1517 одиниць вибухонебезпечних предметів.

- У зв’язку з великою кількістю вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни та сучасних боєприпасів, які потрапляють на територію області із зони проведення антитерористичної операції, постає завдання щодо проведення на території  області нетехнічної розвідки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів. Проведення цього комплексу робіт є надзвичайно актуальним, бо дозволяє виявляти найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами території з мінімальними затратами ресурсів та часу. Для вчасного реагування на всі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів піротехнічні розрахунки в області потребують забезпечення паливом, - зазначив Олександр Семененко.

Згідно з протокольним рішенням засідання комісії райдержадміністраціям доручено забезпечити паливно-мастильними матеріалами проведення робіт з очищення найбільш небезпечних територій від вибухонебезпечних предметів;  спільно з ГУ ДСНС України у Запорізькій області необхідно уточнити  місця знищення вибухонебезпечних предметів та маршрути руху до них; забезпечити проведення спільно з підрозділами ГУ ДСНС України у Запорізькій області нетехнічної розвідки на території районів згідно з методичними рекомендаціями щодо організації та порядку проведення нетехнічної розвідки територій, імовірно забруднених та забруднених вибухонебезпечними предметами.

 

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень