Великобілозерська районна державна адміністрація

InCoForum засвідчив цікавість міжнародних інвесторів до регіону

Дата: 18.10.2016 08:28
Кількість переглядів: 346

Підсумки першого Міжнародного форуму інтеграції та кооперації "InCoForum", який відбувся в обласному центрі 11-12 жовтня, підбито під час наради голови облдержадміністрації Костянтина Бриля з керівниками департаментів та управлінь ОДА.

Як повідомив начальник Управління  зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко, у роботі форуму взяли участь близько 500 учасників. Зокрема, це  представники центральних органів виконавчої влади, керівництво області, депутати обласних, міських та районних рад, керівники великих промислових підприємств та агросектору, інвестори, численні іноземні дипломати та бізнесмени з Австрії, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Канади, Китаю, Македонії, ОАЕ, Польщі, Чехії та багатьох інших країн.

На Форумі були представлені ключові зміни в питаннях інвестування, торгівлі і кооперації на внутрішніх і зовнішніх ринках, а також їх особливості з урахуванням дії Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

- Основна мета проведення форуму – залучення інвестицій та вихід на міжнародні ринки збуту, а також кооперація та розвиток відносин між місцевим бізнесом та владою, - наголосив Артур Бойко.

Під час робочої поїздки  до Запорізької області  Форум відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Голова Уряду підкреслив особливе значення міжнародних  бізнес-заходів для розвитку економіки України. Він підкреслив, що завдання влади - створити сприятливі умови, надавати відповідний сервіс та знищити будь-які перепони на шляху  залучення  інвесторів.

Нагадаємо, у рамках Форуму працювали три основні блоки. Перший присвячений питанням розширення географії експорту українських компаній у форматі експертного обговорення особливостей співпраці з регіонами та країнами. Другий блок охоплював питання інтеграції в світове співтовариство. Провідні експерти оприлюднили свої думки щодо перспектив, шляхів і особливостей виходу на світові ринки.

Третій блок включав інструменти підтримки та фінансування експортно- імпортної діяльності, внутрішньої кооперацїї, подання міжнародних проектів технічної та фінансової допомоги, а також електронних торговельних майданчиків як інструментів внутрішньої кооперацїї.

Під час Форуму презентовано інвестиційний паспорт Запорізької області, який дозволяє показати особливості та переваги нашого регіону, а також сприятиме залученню як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів та партнерів. Регіональний інвестиційний паспорт такого високого рівня створено вперше в Україні.

За підсумками Форуму всі пропозиції та вироблені алгоритми будуть сформульовані у резолюції. Документ, у першу чергу, важливий для того, щоб офіційні заходи та робочі сесії стали відправною точкою для продовження роботи у напрямку розвитку економіки регіону, підтримки підприємництва.

Також на форумі підписано міжнародні документи: меморандум про створення Запорізької інженерної палати між землею Саксонії Анхальт, Асоціацією органів місцевого самоврядування «Запорізький регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад» та Агенцією регіонального розвитку Запорізької області; договір про співпрацю між Запорізькою тогово-промисловою палатою та PartnershipwithGermany.

- Хочу подякувати працівникам облдержадміністрації, які брали участь в організації та проведенні інвестиційного Форуму, який пройшов на високому рівні. Форум показав зацікавленість іноземних представників. Іноземні партнери мають змогу дізнатись про стан та розвиток Запорізької області, а також по-новому побачити та відкрити для себе наш регіон. Після проведення Форуму вже є перші здобутки, проте заспокоюватися на досягнутому  зарано. Необхідно створити всі необхідні умови для залучення інвестицій у реальний сектор економіки, - підбив підсумок голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень