Великобілозерська районна державна адміністрація

Володимир Гройсман: «Кожна українська родина має отримати тепло в оселю і державну підтримку»

Дата: 18.10.2016 09:01
Кількість переглядів: 361

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді щодо готовності до опалювального сезону 2016-17 років, яка відбулася під керівництвом Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Першочергово Глава Уряду закликав місцеву владу розпочати опалювальний сезон відповідно до погодних умов та температурного режиму, а не згідно з нормативними показниками початку сезону. Він зауважив, що за попередніми розрахунками опалювальний сезон мав розпочатися 15 жовтня. Але в Україні спостерігається погіршення погодних умов.

- На відповідальності кожного голови обласної державної адміністрації, міста, селища - розпочати опалювальний сезон відповідно до показників температури, температурного режиму. У нас нормативний термін підключення тепла до будинків 14 днів. А я не хочу чекати два тижні. Вважаю, що ви можете за п’ять  днів запустити опалення в усі будинки в містах. Тож не варто чекати, а треба зрозуміти, що людям у своїх оселях, де немає тепла, холодно. Кожна українська родина має отримати тепло в оселю і державну підтримку, - наголосив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд вжив усі заходи для того, щоб кожне теплоенерго було забезпечено всім необхідним для початку опалювального сезону. Так, Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Постанов №20 та №217, що дозволить вирішувати накопичені роками проблеми в теплокомуненергетиці. Також НАК «Нафтогаз України» зобов'язаний виділити ліміти та забезпечити постачання газу. В цьому контексті Голова Уряду наголосив, що місцеві влади мають подати заявку про готовність укласти договір на постачання газу.

- Стосовно газу та електроенергії:  в Україні їх вистачає в необхідній кількості. Проте НАК «Нафтогаз» нині чекає на ваші пропозиції та графік реструктуризації боргів попередніх років. І ці борги не розчиняться. Ми не дамо це зробити, тому що це державний газ і ви маєте за нього 100% заплатити, - підкреслив Володимир Гройсман.

Під час селекторної наради Прем’єр-міністр також заслухав інформацію про стан розрахунків за газопостачання та призначення населенню житлових субсидій. Як повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, рівень розрахунків населення за комунальні послуги в 2015 році склав  95%, а в 2016 – 115%.

- Хотів би усунути різні спекуляції з приводу нібито несплати населенням комунальних платежів. За всі попередні роки незалежності України заборгованість населення склала 4,8 мільярда гривень. Але, підкреслю, рівень розрахунків за 2016 рік становить  115%. Це означає, що люди розраховуються за комунальні послуги і за борги минулих періодів, - повідомив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголосив на необхідності в найкоротші терміни здійснити перерахунок коштів тим, хто отримує субсидію на придбання твердого палива.

- Як відомо, 8 серпня 2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої збільшено розмір субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу. Граничний показник вартості твердого палива для надання пільг і субсидій у 2016 році встановлено на рівні 200 гривень на один балон скрапленого газу та 2000 гривень - за одну тонну твердого палива. Уряд уперше за багато останніх років прийняв рішення проіндексувати суму на придбання твердого палива на 30%. Тому я просив би в найкоротші терміни виконати завдання Уряду і здійснити перерахунки тим людям, які отримують кошти за тверде паливо, - наголосив Віце-прем’єр-міністр, звертаючись до представників місцевої влади.

 

Крім цього, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав посилити роботу на місцях щодо призначення субсидій громадянам.

- Цільові показники, які доведені до областей і міст, говорять про те, що в систему субсидій ми маємо залучити якомога більше громадян, які потребують цього захисту. Кошти є, система -максимально спрощена. Просив би, щоб по кожному напрямку, кожній області, місту ці показники були виконані. Це ваша робота на місцях, - зазначив Володимир Гройсман, звертаючись до очільників місцевої влади.

Як доповів голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, наш регіон технічно готовий до підключення опалення на 100%.

- Насамперед це стосується лікарень, шкіл та дитсадків. Існує тільки процедурна затримка з двома закладами в регіоні. Тож я прошу всіх представників влади на місцях звернути особливу увагу на паспорти готовності. А також підготувати договори щодо реструктуризації боргів за газ за попередні роки. Закликаю всіх працювати в одному продуктивному напрямку. Адже популізм та зайві обіцянки квартир не обігріють, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень