Великобілозерська районна державна адміністрація

Під час Ради регіонального розвитку Президент розставив акценти подальшої роботи областей

Дата: 18.10.2016 11:19
Кількість переглядів: 482

Під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулося засідання  Ради регіонального розвитку. У його роботі взяв участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Керівники держави та областей зосередилися на обговоренні питань формування місцевих бюджетів, протидії зловживанням у земельній галузі, змін у сфері соцполітики, децентралізації системи управління дорогами і створення державного дорожнього фонду.

Як підкреслив Глава держави, в наступному році в державний фонд регіонального розвитку додатково вливатимуться майже 9 мільярдів гривень замість трьох у поточному

- Не словом, а ділом – рішучими кроками і грошима реалізується наша спільна програма децентралізації, - підкреслив Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що додатковий 1 мільярд гривень буде виділено як субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та зазначив, що існує ще кілька сюрпризів для територіальних громад.

Як пояснив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, насамперед це стосувалось передачі повноважень громадам на місця в земельних питаннях.

- В майбутньому Держгеокадастр не вирішуватиме як розпоряджатись землею, що знаходиться по за межами населених пунктів. Ці рішення прийматимуться об'єднаними громадами на місцях. Це робиться, аби знищити схеми рейдерських захватів та корупцію. Президент, Уряд на чолі з Прем'єр-міністром та Верховна Рада дуже швидко відреагували на подібні випадки, прийнявши відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності». Тож, всі повноваження надані цим Законом, мають захистити наших селян від будь-якого свавілля порушників Законодавства України. Тим паче, що цьому сприятимуть Міністр внутрішніх справ, Міністр аграрної політики та Міністр юстиції, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Ще одним пріоритетом роботи української влади, що був названий під час Ради регіонального розвитку, є дорожнє будівництво.

- Наш підхід демонструє, що дорожнє будівництво стало пріоритетом Уряду, пріоритетом місцевих адміністрацій, пріоритетом Президента, пріоритетом української влади. Все це робиться в умовах війни. І ми не збираємося зупинятися, бо дорожній фонд за минулий рік і дорожній фонд на цей рік відрізняються значним чином. І зростання місцевих бюджетів відбувається по всіх  видах податків, -  зазначив Президент.

У свою чергу, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що до кінця року Уряд розробить стратегію розвитку українських доріг.

- Ми повинні будувати дороги, які ведуть і підкреслюють наші логістичні можливості і створюють нормальні умови для пересування по країні. Тому така стратегія повинна з'явитися і з'явиться до кінця поточного року, - сказав Глава уряду.

З урахуванням демобілізації, що триває,  Президент України закликав голів обласних державних адміністрацій та обласних рад надати всю необхідну допомогу звільненим у запас військовим, які повертаються додому.

- У вас велике завдання разом із міськими головами – це облаштування демобілізованих, забезпечення їх відповідними умовами, земельними ділянками, прозоре і ефективне прийняття рішень, підвищення ефективності діяльності ради учасників АТО при головах обласних державних адміністрацій, - звернувся Петро Порошенко до учасників засідання.

Президент підтримав ініціативи кількох голів ОДА щодо виділення коштів з місцевих бюджетів, зокрема для надання допомоги в будівництві житла, а не лише виділення земельних ділянок для учасників АТО. При цьому Глава держави зазначив, що такі ініціативи потрібно вітати та закликав голів ОДА зосередити  увагу на питанні облаштування демобілізованих і якнайшвидше вирішити ці питання.

 

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень