Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область увійшла до числа лідерів рейтингу формування об’єднаних територіальних громад

Дата: 21.06.2017 11:11
Кількість переглядів: 459

Мінрегіон України склав рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. Його очолили Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області.

Для визначення рейтингу  враховувалися чотири параметри моніторингу:

- кількість об’єднаних територіальних громад;

- площа об'єднаних територіальних громад;

- територіальні громади, що об'єдналися;

- кількість ОТГ  з чисельністю менше 5000 осіб.

«Ми запровадили чотири основні параметри ефективності та спроможності об’єднаних громад. Для нас важлива не тільки кількість громад, але і їхня спроможність здійснювати повноваження, брати на себе відповідальність, забезпечувати якість життя громадян», — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, презентуючи Рейтинг під час панельної дискусії щодо результатів реформи децентралізації.

За  словами урядовця, крім згаданих параметрів також запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування з держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал», - повідомив Геннадій Зубко.

На підставі фінансових показників будуть складатися моніторинги ефективності ОТГ.

 

 За матеріалами Урядового порталу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень