Великобілозерська районна державна адміністрація

До кінця року в дитсадках області планується створити понад тисячу додаткових місць

Дата: 23.05.2017 11:13
Кількість переглядів: 392

Однією з основних проблем системи дошкільної освіти в Запорізькій області за останні роки була недостатня та перевантажена мережа дошкільних навчальних закладів.

Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, до кінця цього року передбачається створення більше тисячі додаткових місць у дитячих садках.

Наразі у черзі на влаштування у дошкільні заклади перебуває 2 496 дітей, з них 673 - у сільській місцевості. Таким чином, до кінця 2017 року черга у дитячі садки буде зменшена більше ніж удвічі, однак ще залишається значне перевантаження: в середньому по області на 100 місцях у дитячих садках виховується 116 дітей.

Для забезпечення доступу дітей до здобуття дошкільної освіти відповідно до потреб органи державної влади та місцевого самоврядування використовували різні джерела. Зокрема, значну допомогу для відновлення дошкільної мережі надали міжнародні організації ЮНІСЕФ, ЄС, за дорученням Федерального уряду Німеччини та у співпраці з керівництвом обласної державної адміністрації німецька компанія (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) GIZ підтримує область на шляху відновлення інфраструктури та створення додаткових місць у функціонуючих дошкільних навчальних закладах, введення в експлуатацію новобудов, відновлення діяльності закладів, що використовуються не за призначенням тощо.

В області п’ять територій - Веселівський, Новомиколаївський, Приазовський, Приморський та Чернігівський райони – розв’язали проблеми охоплення дітей дошкільною освітою та не мають черг та перевантаження дитсадків. Для частини територій становище не є критичним, але найскладнішою залишається ситуація в місті Запоріжжі, де черга налічує 784 особи та перевантаження становить 132 дитини на 100 місць. До кінця року ситуація в Запоріжжі повинна покращитися, бо завершуються роботи з відновлення цілого ряду закладів. Наприклад, уже введено в експлуатацію дитячий садок № 100, який відновлений силами GIZ.

У Мелітополі 135 дітей виховуються на 100 місцях та існує черга з 55 осіб; у Запорізькому районі перевантаження незначне, усього 101 особа, але очікують своєї черги 348 дітей. У Бердянську, де на 100 місцях виховується 136 дітей, з 2013 року не відновлено роботу жодного дошкільного закладу, відкрито лише три дошкільні групи на 60 дітей. Складною залишається ситуація у Вільнянському районі, де на 100 місцях виховується 121 дитина, існує черга з 326 осіб, при цьому за п’ять років у районі відновлено роботу лише одного дитячого садочка з однією групою на 15 місць та відкрито ще дві групи на 20 місць у функціонуючих закладах.

Наразі у регіоні працює 523 дошкільні навчальні заклади, які відвідують 57,5 тис. дітей, що становить 92 % охоплення дітей 3-5 років дошкільними навчальними закладами. При цьому п’ятирічки повністю охоплені різними формами навчання, як і передбачено програмою розвитку.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень