Великобілозерська районна державна адміністрація

На початку квітня в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки»

Дата: 18.05.2017 11:21
Кількість переглядів: 457

На реалізацію проекту уряд виділив загалом півмільярда коштів. За словами заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика, скоро люди будуть на сто відсотків забезпечені найбільш необхідними лікарськими засобами.

Міністерство охорони здоров’я сформувало чітку національну політику забезпечення населення лікарськими засобами, – говорить Роман Ілик. Тепер ми можемо забезпечити  найнеобхіднішими медикаментами пацієнтів лікарень та амбулаторій. Ціни на одні і тіж самі ліки в Україні та Європі суттєво відрізняється. На прикладі проекту ми хочемо показати, як держава, піклуючись про хворих людей, допомагатиме їм.

Щоб отримати безкоштовні ліки, потрібно звернутися до лікаря. Він видасть спеціальний рецепт на необхідний медикамент. Після цього препарат можна взяти у аптеках із позначкою “Доступні ліки” безкоштовно або із частковою доплатою. Якщо хворому потрібні більш сильні ліки, він може отримати його, заплативши лише різницю між цими ліками та запропонованим йому препаратом. Рецепт дійсний протягом місяця.

 Проект набиратиме обертів поступово. Аптечні заклади видаватимуть ліки хворим. А держава компенсуватиме аптекам вартість цих препаратів. В акції можуть брати участь будь-які аптеки, незалежно від форми власності.

         Інформуємо, що реалізація Урядової програми «Доступні ліки» на території Великобілозерського району здійснюється через аптечний заклад - комунальне підприємство «Великобілозерська аптека № 78» за адресою: вул.Центральна,  123 та аптечний пункт в приміщенні Великобілозерської центральної районної лікарні по вул.8 Березня,3.

Виписку рецептів здійснюють спеціалісти комунального закладу «Великобілозерський центр первинної медико-санітарної допомоги» Великобілозерської районної ради Запорізької області.

Визначено три види захворювань, на які поширюється акція “Доступні ліки”: серцево-судинні, цукровий діабет ІІ типу (близько мільйону хворих приймають ліки для зниження рівня цукру в крові) та бронхіальна астма (приблизно 10 тисяч хворих, серед яких багато дітей). Саме ці захворювання найдільше впливають на показники смертності населення.

Перелік діючих речовин, які входять до програми реімбурсації:

Серцево-судинні захворювання:

Аміодарон (Amiodarone),

Амлодипін (Amlodipine),

Атенолол (Atenolol),

Верапаміл (Verapamil),

Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide),

Спіронолактон (Spironolactone),

Фуросемід (Furosemide),

Дигоксин (Digoxin),

Еналаприл (Enalapril),

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate),

Карведілол (Carvedilol),

Клопідогрель (Clopidogrel),

Метопролол (Metoprolol),

Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate),

Симвастатин (Simvastatin),

Бісопролол (Bisoprolol).

Бронхіальна астма:

Беклометазон (Beclometasone),

Будесонід (Budesonide),

Сальбутамол (Salbutamol).

Діабет ІІ типу:

Метформін (Metformin),

Гліклазид (Gliclazide).

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень