Великобілозерська районна державна адміністрація

Цього року за субсидіями вже звернулося майже 200 тисяч запорізьких сімей

Дата: 08.09.2016 11:34
Кількість переглядів: 478

В опалювальний сезон  2015/2016 років у Запорізькій області за призначенням житлової субсидії  звернулось  306   тис. сімей, або 143 % від затверджених мінімальних цілей (214 тис. сімей).

Як зазначили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, на кінець опалювального періоду 2015/2016 років отримували житлові субсидії  226,1 тис. домогосподарств області, або  35 % від загальної кількості домогосподарств області, що у 4 рази більше, ніж в опалювальний період 2014/2015 років.

Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до  Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відповідно до зазначених змін з першого травня 2016 року діє спрощений порядок призначення житлових субсидій, також доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, послугою з «управління будинку». В умовах реформи системи ЖКХ, зокрема, ліквідації ПРЕЖО та  запровадження ОСМД, цей крок  позитивно вплине на можливість призначати субсидію і на цю послугу «управління будинку».  Доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу при призначення субсидії, державною соціальною допомогою на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та щомісячною адресною допомогою внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Також передбачена можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді (у тому числі з використанням електронного цифрового підпису). Доповнено перелік випадків, у яких проводиться перерахунок субсидії без звернення громадян: зміна соціальних нормативів використання житлово-комунальних послуг; нарахування плати за централізоване опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

У поточному році за призначенням субсидії звернулося 196,7 тис. сімей. Cтаном на 01.08.2016 отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг 226,1 тис. сімей. Сума коштів, спрямованих з державного бюджету на цю допомогу, складає 1,2 млрд. грн.

Для оформлення житлової субсидії необхідно звернутися до територіального органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, заповнити заяву та декларацію. 

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень