Великобілозерська районна державна адміністрація

Про роботу Великобілозерського відділу обслуговування громадян Кам’янсько - Дніпровського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області за 9 місяців 2016 року щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення

Дата: 26.10.2016 11:45
Кількість переглядів: 591

Пенсійне забезпечення.

Станом на 1 жовтня 2016 року  перебуває на обліку 2377 пенсіонерів Великобілозерського   району.   Середній   розмір   пенсії   станом на 01.10.2016 року - 1467,67 грн., що на 45,01 грн. більше ніж рік тому.

Протягом січня - вересня 2016 року виплачені 31.9 млн. грн. пенсій і грошової допомоги, видатки на пенсійні виплати збільшились в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1.5 млн. грн. (4,9 %).

Впродовж 9 місяців 2016 року призначено 63 нових пенсій, проведено 133 поточних перерахунка, з них перераховано з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) – 55 пенсій, 4 особам призначено пенсію за особливі заслуги перед Україною. За разовими дорученнями виплачені 303,4 тис. грн. допомоги на поховання 88 особам,   54,2 тис. грн. недоотриманої пенсії 34 осіб.

За 9 місяців 2016 року перевірені 48 довідок про заробітну плату та пільговий стаж, наданих підприємствами для призначення (перерахунку) пенсій. За результатами перевірок порушень не виявлено.

Станом на 01.10.2016 до обслуговування в банківських установах залучено 504 пенсіонера району (21,3 % загальної кількості одержувачів - 2364), за рахунок чого розрахункова економія коштів склала 13,0 тис. грн.

 

Виконання планових показників з мобілізації коштів.

Першочерговими завданнями в роботі були і залишаються забезпечення максимально можливих надходжень, як власних коштів, так і єдиного соціального внеску. Протягом 9 місяців 2016 року від платників Великобілозерського району мобілізовано власних коштів (з урахуванням частини єдиного внеску, розподіленої на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) в сумі 6611,9 тис.грн., порівняно з минулим роком їх обсяги зменшились на 4379,5 тис.грн. (39,8 %). Надходження до Фонду зменшилися в зв’язку зі зменшенням ставки єдиного внеску, а також звільненням, на підставі Закону України від 12.11.2015 № 802-VIII” Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, сільськогосподарських товаровиробників від відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Планові показники по надходженню власних коштів, які адмініструє Пенсійний фонд за січень – вересень 2016 року виконано на 121,1 %, до бюджету Пенсійного фонду району надійшло 42,5 тис. грн.

Найбільшу питому вагу в доходній частині бюджету складають:  надходження бюджетних установ району - 46,5%, надходження сільськогосподарських підприємств - 36,8%, решта 16,7 % сплачується  підприємствами малого бізнесу та приватними підприємцями.

 

Погашення заборгованості.

Станом на 01.10.2016 за платниками Великобілозерського району заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених із зниженням пенсійного віку, заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску за період його адміністрування Пенсійним фондом не обліковується. Заборгованість з відшкодування пільгових пенсій 3 підприємств (СВК "Росія", ПАТ"Агрофірма"Гюнівська", ПрАт Монтаж-Сервіс), що існувала на початок року в сумі 322,8 тис. грн. списана на підставі Закону України від 12.11.2015 № 802-VIII” Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

Ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування

У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування», забезпечено обробку первинної звітності та ведення Державного реєстру застрахованих осіб.

Основним джерелом наповнення реєстру застрахованих осіб є звітність страхувальника. Незважаючи на те, що функцію прийому звітності, покладено на органи фіскальної служби, управлінням контролюється правильність подання звітів та наповнення Державного реєстру застрахованих осіб, постійно надаються консультації щодо заповнення звітів з питань, які відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду.

Управлінням щомісяця обробляється більше ніж 100 звітів страхувальників, що містять відомості про 1,4 тис. застрахованих осіб.

За 9 місяців 2016 року  щомісячна кількість отриманих звітів та кількість застрахованих осіб, за яких подані персоніфіковані відомості збільшилась на 49 осіб по чотирьох сільськогосподарських товаровиробниках.

       Протягом 9 місяців 2016 року із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру видано 254 розгорнутих виписок для призначення (перерахунку) пенсій, 839 довідок громадянам, які звернулись особисто.

 

Організація прийому та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна».

Обслуговування громадян в управлінні здійснюється за принципом „єдиного вікна”, за 9 місяців 2016 року звернулись 2142 особи. Здебільшого

звернення громадян стосуються консультацій з приводу права на призначення пенсії, необхідності надання та правильності оформлення документів, третину звернень складає прийом документів для призначення (перерахунку) пенсій, виплати допомоги на поховання. На щоденну “ гарячу лінію”  протягом січня – вересня 2016 року звернулось 295 осіб.

Для забезпечення потреби громадян з обмеженими фізичними можливостями в отриманні інформації і спілкуванні, управлінням здійснюються «дзвінки ввічливості» та  привітання з Днем народження та іншими датами - 30 особам,  щомісячно відвідуються особи з обмеженими фізичними можливостями внаслідок старості або хвороби на дому, за місцем проживання, з початку року зустрічі проведені з 8 особами.

 

Інформування населення району

Намагаючись попередити необхідність пенсіонерів особисто звертатися для отримання консультацій, пояснень, тощо, управлінням проводиться широка інформаційно – роз’яснювальна робота. Протягом січня – вересня 2016 року управлінням проведені 11зустрічей в трудових колективах району (присутні 216 осіб), 14 зустрічей за місцем проживання громадян (присутні 184 особи), 67 особам направлені СМС-повідомлення про отримання пенсійного посвідчення.

З представниками підприємств району проведені 3 семінари (присутні 43 особи), 3 зустрічі в рамках Дня відкритих дверей для молоді (84 особи), виготовлені листівки щодо змін в пенсійному забезпечені з 01.01.2016 

 

Забезпечення конституційного права на звернення громадян.

Реалізуючи вимоги Конституції України, Закону України “Про звернення громадян”, Указів та доручень Президента України, нормативно-правових актів Уряду управлінням систематично здійснюються заходи щодо створення належних умов для обслуговування громадян, забезпечення якісного та своєчасного розгляду їх звернень.

За 9 місяців 2016 року з різних питань діяльності Пенсійного фонду, з усними особисто та з письмовими зверненнями звернулись 19 осіб. Всі звернення індивідуальні, колективних не має. Повторні звернення відсутні. Відповіді надані по суті.

З 01 квітня 2016 року діяльність у сфері пенсійного забезпечення на території Великобілозерського району здійснюється Кам’янсько-Дніпровським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України, разом з тим, всі показники формуються, аналізуються та узагальнюються окремо.

 

Великобілозерський відділ обслуговування

громадян Кам’янсько - Дніпровського

об’єднаного управління Пенсійного фонду

України в Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень