Великобілозерська районна державна адміністрація

Про пенсійне забезпечення – фахово і відверто

Дата: 15.02.2017 12:00
Кількість переглядів: 342

Реформування пенсійної системи  останнім часом є однією з найбільш актуальних тем у суспільстві. Звернення щодо пенсійного забезпечення все частіше надходять на «гарячу лінію» обласного контактного центру. У зв’язку з цим для спілкування з жителями області, надання роз’яснень та консультацій  на телефонний зв'язок було запрошено начальника Головного управління  Пенсійного фонду України в Запорізькій області Анатолія Казачука.

Так, заявники з Гуляйпільського, Приморського, Приазовського, Пологівського, Якимівського, Більмацького районів, міста Запоріжжя цікавилися тим, наскільки та коли зросте пенсія у конкретної людини. Посадовець пояснив, що у кожної людини - свої особливі обставини, що впливають на розмір підвищення. Наприклад, мінімальна пенсія за віком гарантована Законом України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і визначається на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних тим, хто має повний страховий стаж.

Також порушувались питання щодо соціальної несправедливості сучасної пенсійної системи: низький розмір пенсії, неефективна система встановлення окремим категоріям громадян пільгових пенсій тощо.

Громадяни також  скаржились  на недоліки  у  сфері  пенсійного забезпечення.

Майже кожне друге  звернення, що надійшло на «гарячу лінію»,  стосувалося перевірки правильності нарахування та перерахунку пенсії, оскільки її розмір після підвищення прожиткового мінімуму залишився незмінним або збільшився всього на кілька десятків гривень.

Упродовж години спілкування з громадянами зареєстровано  24 звернення та розглянуто 26 питань. З усіх порушених питань посадовцем  були  надані  вичерпні фахові роз’яснення. Крім цього, Анатолій Казачук окреслив основні  напрямки реформування пенсійної системи, визначені Урядом,  які  вже  сьогодні  знаходяться  в  стадії  реалізації.


 

 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень