Великобілозерська районна державна адміністрація

Обережно, сказ!

Дата: 06.03.2017 09:05
Кількість переглядів: 427


Сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба людей та теплокровних тварин, яка супроводжується важким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. 

На жаль, в районі мали місце покуси скаженими домашніми тваринами власних господарів, у тому числі і дітей.

Одним із основних резервуарів збудника вірусу сказу у природі є лисиці та гризуни. Збудник сказу – нейротропний вірус. Вражає всіх теплокровних тварин, тому перенощиком може бути будь-яка тварина. У собак сказ протікає в вигляді буйної, протягом 6-11 днів, або тихої (атипової) форми – 2-4 дні. Людина може заразитися сказом тільки від хворої тварини. Від людини до людини вірус не передається. Найбільш небезпечними в якості перенощиків із диких тварин є лисиці та вовки (41,4%), єноти, шакали, борсуки, кажани; із домашніх – коти (21%) та собаки (15,3%), сільськогосподарські тварини (20,2%). Тварина стає заразною за 3-14 днів до прояву клінічних ознак хвороби (вірус знаходиться в слинних залозах) та залишається заразною протягом усього періоду захворювання. Зараження людини відбувається при укусі чи ослиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6-12 днів), потім рухаючись вздовж нервових волокон до спинного і головного мозку накопичується і розмножується в нейронах, визиваючи фатальний енцефаліт. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Інкубаційний період триває в середньому від 2 тижнів до 3 місяців, іноді до 1 року і довше.

При ймовірному інфікуванні, людям необхідно терміново звернутись до лікувального закладу де буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу. Згідно інструкції за тваринами, що нанесли покус людині встановлюється 10-ти денне ветеринарне спостереження.

Щоб не заразитись сказом:

1.     Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.
2.      Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і

поводження з ними.

3.      У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте прізвище та адресу її

господаря.

4.      Після укусу негайно звертайтеся до лікувального закладу для

отримання кваліфікованої медичної допомоги.
                5.      Не вбивайте домашніх тварин, які нанесли укуси та інші

пошкодження, а терміново повідомляйте про це спеціалістів ветеринарної медицини.

Не легковажте своїм життям! Вчасно звертайтесь за допомогою до фахівців!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень