Великобілозерська районна державна адміністрація

День українського добровольця – день народного опору російській агресії

Дата: 14.03.2017 16:47
Кількість переглядів: 455

В Україні 14 березня вперше відзначається День українського добровольця. День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України – легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Потім було полум’я Другої світової – і знову добровольці першими стали на захист Вітчизни. Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок воєнних дій на Сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи, спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім, зі зброєю в руках, першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдається утримувати агресію російського ворога та мобілізуються сили в тилу. Загалом, у воєнному конфлікті на Сході нашої країни беруть участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них перетворилась, в подальшому, на військові частини силових структур.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень