Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізький експеримент по упровадженню інклюзивної освіти шириться по області й Україні

Дата: 31.05.2017 12:14
Кількість переглядів: 398

Успішна реалізація науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області» дозволяє поширювати його дію не лише в нашій області, а й запроваджувати в інших регіонах. Так, з нового навчального року інклюзивну освіту буде започатковано в Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій та Чернігівській областях. А в Запорізькій області планується додатково відкрити класи з інклюзивним навчанням для дітей з особливими освітніми потребами ще у майже 80 школах. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації. У зв’язку з цим для освітян цих регіонів відбувся спеціалізований тренінг «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» під егідою дружини Президента України пані Марини Порошенко.

Своїм досвідом упровадження інклюзивної освіти, здобутками та напрацюваннями запорізькі освітяни поділилися з колегами з інших областей. Як розповіла заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Валентина Хіврич, учасникам тренінгу було представлено зразки наших нормативних документів як обласного, районного, так і шкільного рівнів, кращі приклади корекційних методик. У програмі навчального курсу також було розглянуто взаємодію учасників освітнього процесу у створенні інклюзивної моделі навчання, управлінський аспект упровадження інклюзивного навчання у школі, нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти, українські розробки електронних освітніх ігрових ресурсів для інклюзивної освіти.

- Ми також розповіли про міфи, які вдалося розвіяти вдалим упровадженням інклюзивного навчання. Нині батьківська громадськість зацікавилася новими можливостями для своїх дітей, а освітяни повірили у свої сили й можливості. Так, роботи ще дуже багато, навіть більше, ніж було минулого року, коли готувались до відкриття інклюзивних класів у 47 школах. Однак освітяни і батьки вірять у себе, вчаться самі й навчають інших. Спільною злагодженою і командною роботою на всіх рівнях можна підкорити будь-які вершини, - зазначила Валентина Хіврич.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року команда Благодійного фонду Порошенка на чолі з дружиною Президента Мариною Порошенко за підтримки Міністерства освіти і науки України розпочала трирічний науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області», яким було охоплено 47 шкіл регіону.

Верховна Рада України 23.05.2017 підтримала проект Закону про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (№ 6437), який ініціювала Марина Порошенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень