Великобілозерська районна державна адміністрація

На територіях проведуть інвентаризацію земель, які зайняті полезахисними лісосмугами

Дата: 04.04.2016 13:03
Кількість переглядів: 639

Питання функціонування та збереження захисних лісових насаджень обговорили фахівці під час наради, проведеної Департаментом агропромислового розвитку  обласної державної адміністрації.

За словами заступника директора Департаменту Андрія Полякова, в результаті реформування сільського господарства полезахисні насадження залишилися безхазяйними та в переважній більшості не перейшли до правонаступників чи у власність територіальних громад. Землі, зайняті цими насадженнями,  перебувають складі у земель запасу як несільськогосподарські угіддя земель сільгосппризначення. Розпорядження ними здійснює Головне управління Держгеокадастру в Запорізькій області. Як результат, здійснюється масова вирубка полезахисних насаджень, також має місце безконтрольна вирубка лісових смуг.

Андрій Поляков наголосив, що ситуація збереження полезахисних лісосмуг не врегульована на державному рівні. На його думку, доцільно було би передати насадження й земельні ділянки державним лісогосподарським підприємствам. Однак ці підприємства вважають за можливе прийняти лісосмуги за умови державного фінансування низки заходів, у тому числі  інвентаризації насаджень, здійснення лісоустрою, закупки спецтранспорту, збільшення штату працівників, фінансування заходів щодо захисту лісосмуг від шкідників, пожеж. Крім того, потрібні кошти державного бюджету на оформлення права користування земельними ділянками. Але поки держава виділить  необхідні кошти, лісосмуги можуть бути знищеними.

- Лісосмуги  є складовою єдиного технологічного комплексу і незалежно від юридично оформлених на них прав виконують захисну функцію полям, що орендуються сільгоспвиробниками. Отже, саме їм вони повинні бути надані в користування, - зазначив Андрій Поляков.

За підсумками засідання було вирішено визначити орієнтовну суму коштів, необхідну для проведення робіт з інвентаризації по кожній сільській раді; сприяти укладенню договорів сервітутів із суміжними землекористувачами та землевласниками; здійснювати координацію проведення робіт, надавати консультації, роз’яснення та практичну допомогу щодо проведення інвентаризації земель, зайнятих полезахисними лісосмугами.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень