Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Деякі очільники районних державних адміністрацій можуть бути причетні до знищення лісосмуг»

Дата: 08.12.2016 13:13
Кількість переглядів: 475

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у нараді щодо стану протидії злочинності у сфері використання лісових ресурсів, яка відбулася в прокуратурі Запорізької області. У заході, що відбувся під керівництвом прокурора  області Валерія Романова, також взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУ НП у Запорізькій області Іван Пазиніч, т.в.о. начальника  обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Кобзар та перший заступник голови Запорізької облради Єгор Семенков.

Прокурор зазначив, що процеси масового й варварського вирубування лісу мають місце і в Запорізькій області. На особистих прийомах, які прокурор проводив у районах області, питання вирубки лісосмуг було одним з найгостріших.

- Відсутність належної взаємодії між органом, який здійснює охорону лісових ресурсів, і правоохоронними органами не сприяє ефективній протидії у цій сфері, - зазначив Валерій Романов.

Разом з тим прокурор зазначив, що неприпустимо притягати до відповідальності пенсіонерів, які збирають сухостій для опалення свого приміщення. При цьому  наголосив, що буде безжально боротися з лісовими "браконьєрами", які поставили незаконне вирубування лісосмуг на потік.

- Досудове розслідування у переважній більшості кримінальних проваджень фактично зводиться лише до опитування осіб, які вчиняли незаконну вирубку дерев, допиту осіб, які виявили ці протиправні діяння та долучення до матеріалів довідки про заподіяну матеріальну шкоду. Жодних слідчих дій щодо встановлення системності діянь з боку осіб, затриманих на місці за скоєні правопорушення, не проводиться. Як наслідок, до кримінальної відповідальності притягуються лише лісоруби та водії. Безкарність організаторів злочинних схем, службових осіб, представників контролюючих органів, без участі яких неможлива масштабна незаконна вирубка та реалізація деревини, створює підґрунтя для нових злочинів. Виявлення незаконної вирубки не завжди фіксується протоколами з місця подій, огляди місця частіше проводяться за участю поліції без залучення спеціалістів та екологів, що може привести до неточних даних щодо заподіяної шкоди, - зазначив прокурор.

У свою чергу, Костянтин Бриль зауважив, що  минулого року лісогосподарськими підприємствами області було висаджено 376 га лісу, а вирубку здійснено на площі 2,5 тис. га, тобто площа вирубки перевищила посадку лісових насаджень у 6,6 раза. Також невідомо, скільки лісових насаджень загинуло в 2015 році з тих, що були посаджені. Тим часом у 2016 році ці показники вражають ще більше: у зв'язку з відсутністю фінансування висаджено 83 га лісу, при цьому вирубка за 9 місяців цього року була проведена на площі 1 237 га, що в 15 разів більше, ніж посаджено. Загалом  у 2016 році  з урахуванням незаконної вирубки полезахисних смуг фактично було посаджено в 43 рази менше, ніж вирубано.

- Якщо запорізькі лісники й далі рухатимуться такими темпами, нашим дітям дерева залишаться тільки як спогади. Під час рейдів Департаменту екології та природних ресурсів ОДА ми побачили, що районні лісничі настільки активно переймаються тим, що називають «профілактичною вирубкою», що заводять власні пилорами. Найбільше вражає те, що процес знищення насаджень та непродуктивності лісництв покривається на рівні обласного управління лісового та мисливського господарства. Також їх підтримують і деякі очільники районних державних адміністрацій. Зокрема, останнім часом у мене виникло чимало питань до голови Вільнянської райдержадміністрації, що може позначитись на відповідних кадрових рішеннях, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.


 

Управління у справах преси та інформації


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень