Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Реформа професійної освіти буде орієнтуватися на реальний сектор економіки

Дата: 06.04.2017 13:13
Кількість переглядів: 375

 

У Києві відбулася конференція «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України».

Про важливість та актуальність теми свідчить склад учасників у роботі форуму:  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен, народні депутати, представники міністерств, європейські та міжнародні політики, експерти у сфері професійної освіти і навчання. Від Запорізької області взяли участь голова обласної ради Григорій Самардак, заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін,  директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова та директор Департаменту соціального захисту населення Ігор Мещан.

Відкриваючи захід, Глава Уряду Володимир Гройсман наголосив, що ухвалення нового законодавства про професійно-технічну освіту сприятиме вдосконаленню та зміні системи таким чином, щоб вона продукувала висококваліфіковані кадри, які дуже потрібні для реального сектору економіки.

За його словами, в Україні дуже потрібні професійні кваліфіковані робітничі кадри,  що також підтверджує і бізнес. Проте головна проблема сьогодні – слабка взаємодія системи професійно-технічної освіти з реальним сектором економіки.  Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд уже розпочав модернізацію освітніх програм і необхідного обладнання для того, щоб сприяти вдосконаленню процесу професійної-технічної освіти і підготовки виробничих кадрів. Він підкреслив, що у 2017 році  зроблено перші кроки щодо підтримки освітян, підвищивши заробітну плату.

«Кабінет Міністрів продовжить здійснювати такі кроки й надалі, тому що сьогодні на рівні освіти формується наше сьогодення і наше майбутнє. Освіта і її якість має ключове значення для подальших успіхів України. Я абсолютно відданий питанню змін, які ми маємо провести у сфері освіти», – запевнив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман також повідомив, що днями Уряд затвердив Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Він передбачає п’ять  пріоритетних напрямів, серед яких, зокрема, розвиток людського капіталу та реформа освіти, що в тому числі буде забезпечувати соціальну справедливість і макроекономічну стабілізацію.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у своєму виступі зупинилася на тому, що зроблено для розвитку системи ПТНЗ, зокрема, напрацьовано проекти законів, створено регіональні плани розвитку професійної освіти, відкрито 25 начальних центрів тощо. Наступні кроки, які має зробити Уряд для належної якості системи: продумати моделі фінансування, створити дорожню карту модернізації сфери професійної освіти, оновити обладнання та матеріальну базу, розробити нові стандарти професій та укрупнити мережу ПТНЗ із відповідним зростанням контингенту, а також розробити механізм державно-приватного партнерства. За її словами реформа системи професійної освіти потребує тісної співпраці Уряду, Парламенту, місцевої влади та бізнесу.

У свою чергу, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголосив, що у процесі реформування системи ПТО мають бути задіяні чотири міністерства. «В першу чергу, МОН, яке забезпечує стандарти, кваліфікації, навчально-методичну підтримку. Далі Мінекономрозвитку, яке визначає пріоритети розвитку економіки, в тому числі і для регіонів. Мінрегіон – відповідає за регіональний розвиток, координує реалізацію інфраструктурних проектів для визначення необхідності підсилення тієї чи іншої галузі. Мінсоцполітики – здійснює аналіз регіональних ринків праці з точки зору фонду зайнятості. Для того, щоб реформа відбулася, і ми дали нову якість ПТО, потрібно об’єднати всі ці напрями»,– наголосив Міністр.

У рамках роботи панелі Тетяна Озерова виступила з доповіддю на тему «Роль децентралізації системи професійної освіти: очікування регіонів», де ознайомила з  прикладами реорганізації навчальних закладів у Запорізькій області. Посадовець наголосила на ролі об’єднаних територіальних громад, роботодавців у оновленні матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

За підсумками обговорення  учасники конференції зійшлися на висновку, що політика у сфері професійної освіти в Україні повинна ґрунтуватися на сучасному баченні, що має бути відображено в оновленій законодавчій базі у цій сфері. Для створення  ефективної та інноваційної системи національні та регіональні зацікавлені сторони повинні поділяти це нове бачення, яке буде здатне задовольнити сучасні потреби ринку праці та відповідати на соціально-економічні та регіональні виклики в країні.


 


 

 

 

 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень