Великобілозерська районна державна адміністрація

Землевпорядники приїхали до гуляйпільських учасників АТО та вручили дозволи на земельні ділянки

Дата: 04.04.2016 13:20
Кількість переглядів: 560

Представники Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області здійснили поїздку в Гуляйпільський район, де зустрілися з учасниками АТО - жителями району і власноруч вручили 15  наказів про надання дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства загальною площею 26 га.

Начальник управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру області Олександр Назіров  роз'яснив  учасникам АТО їх подальші  дії, які необхідно вжити для отримання у власність земельної ділянки.

Зокрема, з метою розроблення проекту відведення земельної ділянки учасник АТО має звернутися до землевпорядної організації та укласти з нею договір (письмово) на виконання  робіт. Розробка проекту відведення земельної ділянки на першому етапі здійснюється за рахунок особи-учасника АТО. Однак надалі, завдяки дії  обласної програми «Назустріч людям» на 2015-2019 роки, кожен учасник АТО зможе повністю  компенсувати понесені ним витрати на оформлення землевпорядної документації.

Під час зустрічі кожен з присутніх мав змогу поставити запитання і отримати фахову відповідь. Так, найбільше цікавили питання щодо практичного механізму відведення  учасникам АТО земель сільгосппризначення державної власності, які нині перебувають в оренді,  можливість виділення  земельних ділянок за рахунок земель нині покинутих сіл.

У ході спілкування Олександр Назіров наголосив на необхідності об’єднання зусиль учасників АТО, районних відділів земельних ресурсів, сільських рад та райдержадміністрацій. Адже Держгеокадастр не має прямих важелів впливу та не наділений усіма необхідними для вирішення цих питань повноваженнями.

– Робота з надання землі учасникам АТО має бути спільною, а не лише Головного управління Держгеокадастру, що є розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності. Повинна тривати постійна робота як органів місцевого самоврядування, так і самих військовослужбовців, - підкреслив Олександр Назіров.

Загалом на территорії області з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників АТО дозволи на розроблення проектів землеустрою на ділянки загальною площею 594,51 га отримали 822 військовослужбовці. Із загальної їх кількості 540 дозволів на площу 479,21 га надано Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізькій області.

На сьогодні вже завершили оформлення землі у власність 66 учасників АТО, які отримали земельні ділянки загальною площею 27,51 га.

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень