Великобілозерська районна державна адміністрація

Головний зміст відзначення 30-ї річниці Чорнобиля – допомога в розв’язанні проблем чорнобильців

Дата: 04.04.2016 11:27
Кількість переглядів: 496

З наближенням 30-х роковин Чорнобильської аварії в області активізувалася підготовка до відзначення трагічної дати. Про її стан та заходи, які необхідно вжити, йшлося на засіданні організаційного комітету, яке провів директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ігор Мещан.

Посадовець поінформував, що на державному рівні вирішено питання щодо поновлення дії програми будівництва та придбання житла для чорнобильців; також визначається позиція щодо поїздки в чорнобильську зону для покладання квітів на могили загиблих.

Стосовно заходів на регіональному рівні Ігор Мещан наголосив, що керівників територій націлено в першу чергу на проведення зустрічей з чорнобильцями, з’ясування їх проблем та надання допомоги, насамперед вдовам, дітям-сиротам, інвалідам.

У ході обговорення представники громадських організацій чорнобильців порушили низку нагальних проблем. Однією з найгостріших є недостатність фінансування на  стаціонарне та амбулаторне лікування, забезпечення ліками та харчуванням хворих чорнобильців. У зв’язку з цим депутат обласної ради Сергій Знаменський запропонував підійти до цього питання комплексно, зробити відповідні розрахунки і надати пропозиції для внесення змін до обласного бюджету на ІІ півріччя.

Традиційно постало питання про зведення пам’ятника загиблим чорнобильцям та ліквідаторам аварії, яке після закладки каменя в 1996 році залишається відкритим. Представник Запорізької міської ради повідомив, що робоча група з топоніміки доручила керівникам районних адміністрацій опрацювати оптимальні варіанти розташування пам’ятника та надати пропозиції, при цьому підкреслив, що остаточний вибір буде зроблено тільки після обговорення та узгодження з громадськими організаціями чорнобильців. 

Ігор Мещан також повідомив, що, як і в попередні роки, клініка лазерної медицини «Анабель» проведе безкоштовно обстеження на наявність меланоми, передусім жителів районів, де можливості якісної діагностики обмежені.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень