Великобілозерська районна державна адміністрація

З нового навчального року в освітніх закладах області впроваджується інклюзивна освіта

Дата: 30.05.2016 10:40
Кількість переглядів: 502

У Запорізькій області 2016 рік оголошено Роком дитини з особливими потребами. У його рамках Департаментом освіти і науки облдержадміністрації визначено головний стратегічний напрям – створення сприятливого середовища для виховання, навчання, розвитку дитини та забезпечення реалізації її прав.

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, майже рік тема інклюзії активно обговорюється громадськістю, як і новий проект Закону про освіту, в якому інклюзії надається пріоритет. Головна його мета – дати можливість дітям з особливими потребами навчатися у звичайних школах разом з іншими дітьми. У вересні 2016 року такі класи, по суті, стануть «першими ластівками» інклюзивної освіти, а діти з особливостями та їх батьки – першопрохідцями та експериментаторами.

До цього в  області інклюзивне навчання здійснювалося лише у двох школах м. Енергодара, по одній школі у м. Запоріжжі та м. Дніпрорудному Василівського району. До навчання було залучено тільки 28 дітей у дев’яти  класах, що складає 2,3% від кількості дітей, які у 2015/2016 навчальному році навчаються індивідуально у всіх загальноосвітніх навчальних закладах області. За статистичними даними, в області індивідуальним навчанням охоплено 1278 учнів, що потребує значного фінансового навантаження при  найменшому забезпеченні соціалізації учнів.

З наступного навчального року проект запроваджується  у 120 дошкільних і 450 денних навчальних закладах області. Вже визначено заклади освіти, педагогічні працівники - 120 вихователів та 450 учителів, які будуть працювати за проектом, підготовлено тренерів  і розпочато підготовку медпрацівників шкіл.

- Дитина з особливими освітніми потребами має право вчитися в будь-якій школі. Батьки можуть звернутися як у школу за місцем проживання, так і в будь-яку вподобану.  Інша справа, що поки не всі загальноосвітні школи готові приймати таких дітей. Тому рекомендуємо батькам особливих діточок звернутися до школи заздалегідь, за рік до того, як дитина буде вчитися. Треба дати час дирекції школи технічно підготувати клас, підібрати асистента вчителя, та й самому вчителю важливо підготуватися до того, що в його класі буде особливий учень, - підкреслила Тетяна Озерова.

Оскільки зросте кількість інклюзивних класів у звичайних школах, педагогічні працівники будуть затребувані у ролі педагогів і помічників педагогів (тьюторів). Також планується ввести додаткові посади соціальних педагогів, дефектологів, логопедів та інших фахівців.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень