Великобілозерська районна державна адміністрація

В економіку області планується щороку залучати на 10% більше іноземних інвестицій

Дата: 04.04.2016 13:29
Кількість переглядів: 593

В області почала діяти нова Програма розвитку міжнародної діяльності та залучення іноземних інвестицій в економіку Запорізької області на 2016-2018 роки, затверджена депутатами обласної ради.

За даними Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації, на 1 січня 2015 року в економіку  області за весь період від початку інвестування вкладено 885,2 млн. дол. прямих іноземних інвестицій, що в розрахунку на одну особу становить 497,4 дол.

Значний вплив на динаміку залучення іноземного капіталу мала фінансово-економічна криза 2008-2009 рр. У 2009 р. обсяги інвестування в основний капітал зменшились майже в шість разів  у порівнянні з попереднім роком.

Стабілізація економічної та політичної ситуації в Україні в 2010 році сприяла активізації іноземних інвесторів – за рік надходження інвестицій становило  65,1 млн. дол. (темп зростання – 55,8%)

У 2011 році в економіку  регіону було залучено 38,1 млн. дол..

Реалізація заходів з підготовки Євро–2012, відновлення економічного зростання на світових ринках, розгортання державної програми підтримки впровадження енергозберігаючих технологій та виробництва альтернативних джерел енергії позитивно відобразилося на обсягах надходження іноземного капіталу.

У 2012 р. залучено майже 180 млн. дол., що більше у 4,7 раза, ніж у 2011 році.

У 2013 р. темпи приросту залученого іноземного капіталу  знизились на 51,6%. На негативну динаміку іноземного інвестування суттєвий вплив мали зовнішні чинники, зокрема уповільнення зростання світової економіки та невизначеність у співпраці з МВФ.

Загострення соціально-економічної та політичної ситуації в Україні зашкодило закріпленню позитивної динаміки попередніх років. Потоки іноземних інвестицій в економіку області скоротилися на 7% (з 87 до 80,7 млн. дол. США), таким чином, обсяг залученого іноземного капіталу на кінець 2014 року  становив 885,2 млн. дол. США. Зниження обсягу інвестицій переважно зумовлено курсовою різницею, за рахунок чого акціонерний капітал знизився на 306,2 млн. дол., тоді як відплив акціонерного капіталу за рік був незначним і становив 14,0 млн. дол.

Відновлення інвестиційної активності  можливе на основі проведення послідовної політики, спрямованої на підтримку інвестиційної діяльності на території області, відпрацьовування механізмів мобілізації бюджетних і позабюджетних фінансових ресурсів, альтернативних джерел фінансування та міжнародної технічної допомоги для реалізації інвестиційних програм, залучення зовнішніх інвестицій і підвищення ефективності їх використання.

Програми має на меті розв'язати такі завдання: створення сприятливого інвестиційного середовища та розробка регіонального інвестиційного продукту; формування привабливого для інвесторів іміджу Запорізької області; забезпечення інформаційної підтримки та маркетингового обслуговування інвестиційної діяльності; поглиблення зовнішніх зносин, міжрегіональної співпраці та залучення міжнародної технічної допомоги.

На реалізацію заходів Програми за рахунок коштів обласного бюджету передбачено фінансування в обсязі  5861 тис. грн., у тому числі 1917 тис. грн. – на 2016 рік.

У результаті виконання Програми очікується: активізація інвестиційної діяльності через розширення джерел, механізмів та інструментів залучення інвестицій; відновлення зростання обсягу експорту товарів, прямих іноземних інвестицій, досягнення показника приросту на орієнтовному рівні не нижче 10% на рік; збільшення обсягів залученої міжнародної технічної допомоги, а також надходжень валютної виручки  від реалізації товарів на зовнішніх ринках.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень