Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Питання заборгованості треба вирішувати через кримінальні провадження

Дата: 30.05.2016 11:45
Кількість переглядів: 442

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

- Заборгованість із заробітної плати – це одне з найболючіших питань. Ситуація дещо поліпшилась, але у нас є ще багато проблемних моментів, - підкреслив Костянтин Бриль.

За даними органів статистики, загальна сума заборгованості із заробітної плати по області у квітні 2016 року зменшилась на 15,6 млн. грн. або на 19,3%, і на 01.05.2016 склала 65,1 млн. грн. Проте заборгованість продовжує перевищувати рівень початку року на 6,7 млн. грн. або на 11,5 %.

Як повідомив в.о. начальника відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Запорізькій області Максим Югаєв, борги економічно активних підприємств за квітень зменшилися на 14,9 млн. грн. або на 40,4%, і за станом на 01.05.2016 склали 22 млн. грн. Заборгованість перед працівниками підприємств, що перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом,  складає 42,9 млн. грн. або 65,9% від загальної суми в області. Хоча борги підприємств-банкрутів дещо скоротилися у квітні (на 0,7 млн. грн.), їх сума порівняно з початком року збільшилася на 3,9 млн. грн. або на 10%. 

Левова частка - 83% (35,6 млн.грн.) боргів, як і раніше,  припадає на сім підприємств державного сектору економіки. Найбільші борги накопичені на: ПАТ “АЗМОЛ” – 23,8 млн. грн., ЗДП “Кремнійполімер” – 5,8 млн. грн., ЗДП “Радіоприлад” - 3,3 млн. грн., ДП “Хлібна база № 74” – 1,2 млн. грн.

За словами Максима Югаєва, на деяких із цих підприємств спостерігаються ознаки штучного затягування процедур банкрутства. Наприклад, ДП “Аеропорт “Бердянськ”, ЗДП “Кремнійполімер”, ВАТ “Вуглецевий композит”, ДП “Хлібна база № 74” перебувають у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом уже понад шість років.

Таким чином, динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 26 підприємствах державного сектору економіки (державні підприємства та ті, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 50%), де борги на 01.05.2016 становили 42,2 млн. грн. або 64,8 % від загальної суми заборгованості по області.

За словами Максима Югаєва, керівниками підприємств не вживаються необхідні заходи, всі рекомендації залишаються без уваги, це просто бездіяльність посадових осіб. Заборгованість залишається більшою у порівнянні з початком року, незважаючи на те, що вона зменшилася протягом місяця.

- Необхідно вирішувати питання через кримінальні провадження та надати правову оцінку діяльності боржників. Тому органи прокуратури повинні внести в реєстр кримінальні провадження по всіх підприємствах-боржниках. Лише у тісному зв’язку та взаємодії органів прокуратури та обласної влади ми досягнемо результатів. Я розумію, що можуть виникати деякі труднощі у процесі ліквідації підприємства, але, на жаль, у деяких керівників існує відсутність страху та небажання вирішувати ситуацію, - зазначив Костянтин Бриль.

За підсумками обговорення члени комісії затвердили проект рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо врегулювання ситуації на підприємствах-боржниках та складання графіка погашення заборгованості.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень