Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль представив нового керівника обласного онкодиспансера

Дата: 30.05.2016 11:55
Кількість переглядів: 506

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль побував у КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» ЗОР, де відвідав радіологічний корпус лікарні та  ознайомився з роботою радіологічної служби області. Як пояснили працівники блоку дистанційної променевої терапії, більшість обладнання в диспансері – застаріле та потребує постійного ремонту. Так, у  2015 році вийшов з ладу гаматерапевтичний апарат для проведення контактної променевої терапії. За рахунок коштів, виділених з обласного бюджету, – 650 тисяч гривень було здійснено перезарядку.

Очільник регіону особисто поспілкувався і з іншими працівниками диспансера. Лікарі повідомили, що протягом 2015 року за рахунок державного бюджету обладнання для закладу не закуповувалось. На виконання заходів обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Запорізькій області за рахунок коштів обласного бюджету було придбано апарат УЗД на суму 797,15 тисячі гривень  Медикаментів придбано: із загального фонду на суму -  2 807 663,63  гривень; за рахунок спеціального фонду – на 171 827 гривень.  Крім того, за рахунок загального фонду у 2015 р. було закуплено хімпрепаратів на суму 1 186 819,62 гривень, централізоване постачання хіміопрепаратів обійшлося у 5 424 008,80 гривень.

За словами Костянтина Бриля, вперше про проблеми онкологічного диспансера він дізнався під час особистого прийому громадян у Бердянську. Люди скаржились на наявність в закладі корупційної складової. Тож з боку влади було направлено листи до правоохоронних органів з проханням розібратись у ситуації.

- Чимало медикаментів закуповується за рахунок обласного та державного бюджетів. Проте через людський фактор пацієнти навіть не здогадувались про це. Ми розуміємо, що фінансування недостатньо, проте надання всіх медичних послуг потрібно розподіляти за принципами соціальної справедливості. Так, аби державну допомогу в першу чергу отримували незахищені верстви населення. Цього року на потреби закладу виділено майже 7 мільйонів гривень і дуже важливо, щоб вони були витрачені на якісне обладнання, яке дійсно стане в нагоді пацієнтам, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як зазначив очільник регіону, більшість корупційних проблем походять від неправильної позиції керівництва закладу. Тож нині в КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» ЗОР було призначено нового очільника. В.о. головного лікаря став Сергій Мерзляк, який  працював у п’ятій міській лікарні, а з 2006 року обіймав посаду завідуючого урологічним відділенням онкодиспансера.

Також з колективом було досягнуто попередніх домовленостей про співпрацю з медичними кафедрами регіону, а також головним позаштатним онкологом Міністерства охорони здоров'я України Олексієм Ковальовим.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень