Великобілозерська районна державна адміністрація

Об’єднані громади отримають нові повноваження

Дата: 03.01.2017 13:33
Кількість переглядів: 345

Об’єднані громади, які провели перші місцеві вибори в 2016 році, наступний рік почнуть працювати у нових для себе умовах -  з більш широкими ресурсами та повноваженнями. Надати їм усебічну підтримку - це спільна відповідальність Уряду, обласних державних адміністрацій та регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування. На цьому наголосив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час селекторної наради з питань підготовки місцевих бюджетів об’єднаними територіальними громадами. У запорізькій студії ПАТ «Укртелеком» працювали перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівник філії Центру розвитку місцевого самоврядування в Запорізькій області Олександр Свистун, керівники структурних підрозділів ОДА, голови об’єднаних територіальних громад.

У об’єднаних громад залишилося мало часу, щоб вирішити всі питання, пов’язані з реєстрацією, утворенням виконавчих органів, організацією проведення перших сесій тощо.

- Перед усіма нами стоїть важливе завдання – забезпечити їх вичерпною інформацією та підтримкою, буди готовими роз’яснювати і надавати методичні рекомендації, особливо  щодо формування бюджетів. Мінрегіон відкритий для постійного діалогу. Бачимо також готовність до активної співпраці від Міністерства фінансів, Держказначейства, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я та інших міністерств, від широкого кола експертів. Ми всі цінуємо здатність і спроможність новостворених громад  до  прийняття рішень і розв’язання   проблем. Але там, де потрібна допомога держави, ми не повинні стояти осторонь, - зазначив В’ячеслав Негода.

У Запорізькій області цього року відбулися перші місцеві вибори у 10 новостворених об’єднаних  територіальних громадах: Долинській, Осипенківській, Біленьківській, Малотокмачанській, Таврійській, Комишуваській, Ботіївській, Гірсівській, Приморській та Остриківській.

Загалом в області вже створено 24 об’єднані територіальні громади, з них шість - у минулому та 18 у цьому році.

Протягом року обласною державною адміністрацією проводились навчальні семінари для територіальних громад, які утворилися у 2016 році, з питань формування бюджетів за програмно-цільовим методом, доводились нормативні документи та надавалася всебічна допомога.


 

                                                                    


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень