Великобілозерська районна державна адміністрація

Об’єднані громади опановують управління медичною, освітньою та соціальною сферами

Дата: 30.05.2016 13:35
Кількість переглядів: 542

В умовах децентралізації влади передбачено передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Зокрема, це стосується соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я.  Про особливості реформування цих галузей поінформували керівники профільних департаментів облдержадміністрації під час прес-конференції «Говоримо про децентралізацію щотижня».

Так, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан ознайомив з основними аспектами реформування соціальної політики в рамках децентралізації та роботою закладів соцсфери об’єднаних територіальних громад області. За словами посадовця, протягом березня – квітня цього року фахівці обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд у всі шість об’єднаних територіальних громад для надання допомоги в організації соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Нині в громадах діють різні моделі організації надання соціальних послуг. Наприклад, у Комиш-Зорянській та Смирновській громадах  при виконкомах ОТГ створено відділи надання соціальних послуг. У Чапаєвській об’єднаній територіальній громаді функціонує окремий соціально-гуманітарний відділ. У Веселівській ОТГ створено КУ «Центр соціальних послуг» Веселівської селищної ради, в якому є відділ соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. А у виконкомі Берестівської об’єднаної територіальної громади працює спеціаліст, який проводить роботу по функціоналу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Як наголосив Ігор Мещан, у період реформування державна соціальна політика України спрямована на підвищення якості надання соціальних послуг населенню відповідно до його потреб. Тобто,  соціальна допомога спрямована на окремих людей. У всіх шести запорізьких громадах нараховується близько 500 одиноких та непрацездатних осіб, які потребують  допомоги.

- Напередодні літніх канікул чимала увага приділяється також дітям пільгових категорій, яких у громадах налічується 3 600 осіб. З них 63% соціальні служби планують охопити програмами оздоровлення. Також кошти на відпочинок дітей закладені і в бюджети самих громад, - повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан.

У свою чергу, директор Департаменту освіти і науки ОДА Тетяна Озерова розповіла про освітню політику в рамках проведення децентралізаційної реформи. Зокрема, посадовець зробила акцент на впровадженні в регіоні освітніх округів та роботі з об’єднаними територіальними громадами. Так, головними завданнями опорного закладу є концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів, створення єдиної системи виховної роботи. Опорні заклади обирають форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до законів України. Крім того, керівництвом опорного закладу розробляються робочі навчальні плани шкіл округу на основі типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, з урахуванням особливостей контингенту учнів, їх потреб у здобутті загальної середньої освіти, наявного освітнього рівня. Директором такої школи визначається обсяг педагогічного навантаження педагогічних працівників, які забезпечують навчально-виховний процес у опорному закладі та його філіях. Тож фактично управління освітою та методична допомога учасникам навчально-виховного процесу в ОТГ покладається на опорні школи. При цьому засновник освітнього округу, тобто громада, забезпечує належну матеріально-технічну базу для повноцінного функціонування шкіл на території.

- Нині з опорними школами вже визначилися Смирновська, Веселівська та Преображенська громади. Тож до нового навчального року тут триватиме процес оптимізації та покращення якості освіти. Хочу підкреслити, що школи, які стануть опорними, вже отримали кошти та придбали кабінети фізики на суму близько 120 тисяч гривень. Також було  визначено переможця обласного конкурсу на кращий проект опорної школи. Ним стала Веселівська районна різнопрофільна гімназія Веселівської об'єднаної територіальної громади. На модернізацію опорного закладу  область отримала більше 5 мільйонів гривень. Крім того, передбачено й інше фінансування опорних закладів освіти, - пояснила Тетяна Озерова.

Про роботу медичних закладів та установ об’єднаних територіальних громадах області, а також про нові напрямки роботи медичної галузі в умовах проведення децентралізації поінформувала директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Клименко. За її словами, найбільшою проблемою медицини в розрізі реформи є фінансування з державного бюджету, передбачене на кожну людину. Відповідно, новостворені громади отримали кошти в залежності від чисельності населення, незважаючи на те, де ці громадяни отримують медичні послуги. На сьогодні тільки Смирновська та Преображенська громади перевели до медичних закладів районів кошти, отримані з держбюджету на медицину. Найгірша ситуація нині склалась у Веселівському районі, де 40% населення увійшло до новоствореної громади. Проте медичні послуги продовжують отримувати у центральній районній лікарні та інших закладах вторинної ланки медицини. Нині  недофінансування галузі в районі склало 317 тисяч гривень. Через це лікарі не можуть отримати заробітну плату.

- Днями на виїзній колегії Міністерства охорони здоров’я України, що відбулася в Тернополі, фахівці обговорювали ці питання. Адже вони є притаманними для всієї України. Було прийнято рішення, що в найближчому майбутньому громади розвиватимуть  саме первинну ланку медицини. Вторинна ж залишиться працювати спільно для жителів громади та районів на умовах трансфертів, - зазначила Вікторія Клименко.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень