Великобілозерська районна державна адміністрація

В області триває оптимізація навчальних закладів

Дата: 30.08.2016 13:48
Кількість переглядів: 442

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулось розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за підсумками розвитку галузі освіти області у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік.

- Незабаром розпочинається новий навчальний рік. Нам необхідно втілювати в життя питання реформування галузі освіти. Це головне завдання на новий навчальний рік. У 2016 – 2017 навчальному році в області буде функціонувати 571 денний навчальний заклад, де навчатиметься 156 тисяч учнів. При цьому 1 вересня вперше сядуть за парти 17,5 тис. першокласників, із них у сільській місцевості – майже 4 тисячі, що становить 22 %. Продовжать навчання у десятому класі більше 9 тисяч учнів, із них у сільській місцевості – 2 тисячі учнів (23,6 %), - повідомив Едуард Гугнін.

В районах проведено оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Через   демографічний   спад  призупинили   свою  діяльність 6 шкіл (у м. Бердянську, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському, Пологівському та Якимівському районах).

Також в області, за словами посадовця, триває процес оптимізації навчальних закладів. Наразі закрито шість малокомплектних шкіл.

З наповнюваністю 40 і менше учнів працювала 21 денна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, або 27,6 % від загальної кількості таких шкіл області (Оріхівський район – 5, або 19,2 % від загальної кількості ЗНЗ у районі), по 3 школи у Токмацькому і Новомиколаївському районах, по 2 у Чернігівському, Мелітопольському і Бердянському  районах, по 1 – у Веселівському, Пологівському, Приазовському і Якимівському районах. З наповнюваністю до 100 учнів було 122 школи І-ІІІ ступенів (20,9 %), з яких 4 школи - у міській місцевості і 118 - у сільській.  Низька наповнюваність шкіл та окремих класів різко збільшує вартість освіти одного учня. Так, якщо середня вартість по області складає 12 тис. грн., то у Великобілозерському- 18,2 тис. грн., у Новомиколаївському -16,7 тис. грн., у Токмацькому – 16,2 тис. грн., у Чернігівському – 16 тис. грн., при, наприклад, 8 тис. грн. у місті Токмаку.

Водночас  не планують ніяких змін у мережі органи управління освітою міст Запоріжжя, Енергодара, Токмака та Кам’янсько-Дніпровського, Розівського районів, Комиш-Зорянської та Чапаєвської громад.

- У процесі оптимізації не повинні страждати учні, батьки чи вчителі. Об’єднання закладів необхідно робити не штучно, а ефективно. Ми, насамперед, будемо відстоювати інтереси батьків та вчителів, - наголосив Едуард Гугнін.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень