Великобілозерська районна державна адміністрація

Реформа децентралізації влади потребує потужної інформаційної підтримки

Дата: 30.05.2016 13:49
Кількість переглядів: 494

В області досить тривалий час упроваджується реформа децентралізації, проте, як свідчить практика, на місцях і населення, і деякі посадові особи не завжди розуміють її суть. З метою надання вичерпної інформації про проведену роботу з реалізації реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади для представників засобів масової інформації  відбулася розширена прес-конференція під керівництвом заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко. До всебічного   висвітлення  стану  об’єднання територіальних громад,  етапів упровадження  реформ  у галузях освіти, медицини,  соціального захисту населення долучилися керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати обласної ради, регіональні консультанти.

- На сьогодні зусилля всіх гілок влади в області спрямовані на реалізацію реформи децентралізації. До цієї роботи приєдналися Асоціація органів місцевого самоврядування, Офіс реформ. На цьому етапі ми зосередилися на двох напрямах: уточненні Перспективного плану формування територій громад, до якого вносяться зміни, та роз’яснювальній роботі з населенням територій, - повідомила Зінаїда Бойко.

За словами посадовця, Перспективний план формування територій громад Запорізької області затверджений Кабінетом Міністром України стосовно 52 територіальних громад, тобто 75%. Перспективні плани щодо 17 запропонованих територіальних громад потребують доопрацювання, і саме над цим триває робота. Повільно рухається цей процес в Оріхівському, Гуляйпільському, Токмацькому районах, немає жодного затвердженого Перспективного плану в Новомиколаївському районі.

-  Ті шість об’єднаних територіальних громад, які вже почали функціонувати, мають преференції: їм виділено понад 46 млн. грн.. з державного бюджету, передбачено кошти на реалізацію інфраструктурних проектів. Це дозволить їм не лише покращити свій соціально-економічний стан, а й служитиме наочним прикладом для інших, - зазначила Зінаїда Бойко.

Депутат обласної ради Дмитро Майстро, який входить до складу робочої групи, зупинився на необхідності проведення потужної інформаційної роботи. Бо, за його словами, під час виїздів на території стає зрозуміло, що на місцях не всі розуміють суть реформи, а це гальмує процес. Виконавчий директор Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Бірюков додав до цього й інші причини, зокрема, принцип надмірної добровільності об’єднання громад, необізнаність із законодавчою базою, певний спротив з боку деяких посадових осіб, які не бачать себе в результаті реформи.

Тим не менше, як одностайно вважають посадовці, процес рухається і вже проявляються позитивні зміни. А перспективи і кінцеву мету нещодавно мали змогу побачити на власні очі представники трьох об’єднаних територіальних громад, які побували в Польщі, де таку модель децентралізації було запроваджено ще 25 років тому.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень