Великобілозерська районна державна адміністрація

Упровадження Нової української школи залежить від прийняття базового закону «Про освіту»

Дата: 04.04.2017 13:49
Кількість переглядів: 381

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у засіданні Національної ради реформ України, що відбулося під головуванням Президента Петра Порошенка. Захід було присвячено темі освіти, безпеки та благополуччя дітей. Так, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич поінформувала про основні засади концепції Нової української школи, Голова Благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко розповіла про впровадження інклюзивної освіти,  Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба зупинився на необхідності реформи системи інституційного догляду і виховання дітей.

Відкриваючи засідання, Президент Петро Порошенко наголосив на тому, що питання освіти – перший пріоритет для реформування держави. Україна успадкувала від радянського періоду розгалужену мережу загальноосвітніх закладів, яка потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам.

Учасники засідання зійшлися на тому, що  в суспільстві накопичився значний попит на реформування саме середньої освіти. Окремої уваги потребує забезпечення рівного доступу до навчання всім незалежно від соціального статусу, статі, стартових можливостей та індивідуальних особливостей.

За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, українська освіта, як 50 чи 70 років тому, досі орієнтована на накопичення знань.

- І це в той час, як цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці. Вміння швидко вчитися. Вміння співпрацювати в команді. Вміння вирішувати проблеми, а не чекати готових інструкцій. Ми живемо в 21-му столітті. Країна змінилася, суспільство змінилося, потреби економіки докорінно змінилися, а шкільні підходи і ставлення держави до школи залишилося глибоко в минулому столітті. Ми маємо шанс переламати цю негативну тенденцію, - зазначила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила на необхідності запуску реформи шляхом ухвалення ключового для реформи Закону «Про освіту». Левова частка нововведень, без яких неможливе створення і впровадження Нової української школи, залежать від прийняття базового закону «Про освіту», що вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Урядовець висловила надію, що Верховна Рада Украі?ни отримає рекомендації до кінця 6-і? сесіі? VIII скликання розглянути і ухвалити новии? Закон «Про освіту».

На думку Президента, сучасна українська школа має навчитися враховувати індивідуальні особливості кожної дитини. Очевидно, що сьогодні це не так. Питання інклюзивної освіти потребує виділення в окрему реформу.

У свою чергу, дружина Президента Марина Порошенко зазначила, що рівень свідомості нації та ступінь розвитку суспільства, в якому ми живемо, визначається рівнем підтримки, гуманізму і толерантності у ставленні до «не таких, як ти сам».

- Нині від реформи інклюзивної освіти залежить доля понад 702 тисяч дітей України. І ми маємо розуміти, що діти, які сьогодні складають 20% нашого населення, завтра стануть 100% нашого майбутнього. Майже 87% (56 528) дітей з особливими потребами сьогодні ізольовані від повноцінного навчання у закладах – від дошкільних до вищих. І про це важливо пам’ятати, здійснюючи реформу освіти, яка є фундаментом прогресивної нації, - наголосила дружина Президента.

Марина Порошенко також представила програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яка покликана допомагати і розвивати дітей. Адже цивілізовані країни світу давно усвідомили: суспільство втрачає, якщо певна частина людської спільноти не залучена до активного і продуктивного життя. Саме тому вони стрімко розвивають інклюзивну освіту, яка дозволяє дітям самореалізуватися і в майбутньому отримати професію.

Пілотний проект упровадження інклюзивного середовища вже стартував у 19 школах Запорізької області. Успішні результати проекту спонукали в 2017 році залучити до ініціативи заклади Дніпропетровської, Житомирської  та Хмельницької областей.

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль подякував дружині Президента України Марині Порошенко, що саме Запорізька область стала першою у всеукраїнському пілотному проекті з упровадження інклюзивної освіти.

- За підтримки Першої леді, а також Міністерства освіти України у 52 загальноосвітніх навчальних закладах Запорізької області відкрито 78 інклюзивних класів для 154 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 20 дошкільних груп з інклюзивною формою навчання, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За результатами засідання Національної ради реформ було ухвалено низку рішень. Зокрема, підтримано концепцію Нової української школи, рекомендовано Парламенту прискорити розгляд у другому читанні Закону «Про освіту»,  а також про інклюзивну освіту. Президент наголосив, що фінансування інклюзивної освіти та дітей-сиріт має йти за принципом «гроші йдуть за дитиною».

Найближчим часом Урядом спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини будуть розроблені чіткі кроки щодо реформування системи інтернатів.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень