Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

На Хортиці відкрилася унікальна експозиція чотирьох Січей

Дата: 26.12.2016 13:52
Кількість переглядів: 439

В Історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця» відкрилася нова експозиція «Часи козацькі - Січі Запорізькі».

На унікальній виставці, яка розмістилася в одному з куренів, можна побачити одразу чотири січі. Тут в оригінальній формі оформлено артефакти чотирьох Запорозькіх Січей - Хортицької, Чортомлицької, Кам'янської і Нової (Підпільненської). Експозиційний проект Національного заповідника «Хортиця» здійснено вперше в Україні в таких масштабах.

Історія кожної зі знакових Запорізьких Січей демонструється через персоналії знаменитих кошових отаманів різних епох розвитку Запорізької Січі: Дмитра Вишневецького, Івана Сірка, Костя Гордієнка та Петра Калнишевського. Серед експонатів - унікальні козацькі шаблі, татарські ятагани, пістолі, інша зброя, прапори, монети і предмети побуту, церковного вжитку. Унікальність експозиції – в образному підході до зображення подій тих часів. Так, отамана Івана Сірка представлено в образі вовка, в експозиції задіяні живі козаки.  Зброя, кераміка, клейноди розташовані так, що глядачі ніби стають дійовими особами  історичних подій. Наприклад, можна представити шахову партію з експонатів. Дзеркальні панно із зображенням козаків розташовано таким чином, що відвідувач опиняється в оточенні козаків різних періодів, століть і професій.

 - Традиційно Запорізьку Січ представляють як щось незмінне, усталене, статичне. Ця експозиція покликана зруйнувати цей міф: показати, що  в XVI столітті та в XVIII столітті Запорізька Січ були зовсім різними, розповів Генеральний директор Національного заповідника Максим Остапенко.

Експонати для виставки обрано з власних фондів Національного заповідника «Хортиця», Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького та Нікопольського  державного краєзнавчого музею.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень