Великобілозерська районна державна адміністрація

У населених пунктах області заплановано реконструкцію та модернізацію об'єктів водопровідного господарства

Дата: 04.04.2017 13:54
Кількість переглядів: 409

Стан забезпечення населення Запорізької області якісною та безпечною для здоров’я питною водою розглянули учасники засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова.

За інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Петра Чуктурова,  водопостачання Запорізької області характеризується дефіцитом питної води. Єдиними поверхневими джерелами для забезпечення населення області питною водою є річки Дніпро, Берда та Каховський магістральний канал, інші річки для використання в господарсько-питних цілях не придатні.

Ріка Дніпро є головним джерелом питного водопостачання міст Запоріжжя, Бердянськ, Вільнянськ, населених пунктів Вільнянського, Запорізького, Новомиколаївського районів та ряду населених пунктів південних районів області.

Придатні для питного водопостачання експлуатаційні запаси прісних підземних вод на території області розподілені нерівномірно. Найбільше розвідано і затверджено запасів підземних вод у Мелітопольському та Кам’янсько-Дніпровському районах. Не мають запасів прісних підземних вод Вільнянський та Запорізький райони.

Централізованим питним водопостачанням із відкритих джерел забезпечено населення міст Запоріжжя, Бердянська Вільнянська, частково -  м. Мелітополя, селищ Новомиколаївка, Якимівка, Кирилівка, Кушугум, Балабино, сіл Вільнянського, Новомиколаївського, Запорізького районів і частина населених пунктів Мелітопольського, Якимівського,  Приморського  і Приазовського районів.

Решта населення області вимушена використовувати для господарсько-питних цілей воду з артезіанських свердловин.

Згідно з проведеним переобліком водопровідних споруд та об’єктів  господарсько-питного водопостачання  на сьогодні в Запорізькій області експлуатується 852 джерела централізованого водопостачання, 469 господарських-питних водопроводів,  із них  52 водопроводи комунальні, 32 - відомчі, 384 – сільські та один міжрайонний (Західний груповий водогін КП «Облводоканал»).

Централізованим господарсько-питним водопостачанням забезпечені всі 16 міст області (100 %), 18 із 22 (86 %) селищ міського типу та 51 % сіл з охопленням близько 87 % населення (в т.ч. 74 % сільського населення). Привізною водою користується близько 6% населення, яке проживає у 375 населених пунктах області.

Вирішення проблемних питань водопостачання населених пунктів можливе за умови реалізації заходів з реконструкції і модернізації об'єктів водопровідного господарства.

У 2016 році на реалізацію заходів за програмою «Питна вода Запорізької області» було передбачено виділення бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт водопровідних мереж і споруд по 24 об'єктах на загальну суму 21,9 млн. грн., однак профінансовано  13,4 млн. грн., у т.ч. за кошти обласного бюджету -  12,02 млн. грн. За рахунок цих коштів у 2016 році побудовано, реконструйовано та відремонтовано 18,8 км мереж водопостачання, одна насосна станція, три артезіанські свердловини.

На 2017 рік за програмою «Питна вода Запорізької області» заплановано фінансування 53 об'єктів на загальну суму 136,8 млн. грн., у тому числі за рахунок коштів обласного бюджету - 124,8 млн. грн. Також за рахунок коштів  обласного бюджету  планується виділення фінансової підтримки КП «Облводоканал» у сумі 73,6 млн. грн.

У 2017 році за рахунок коштів програми «Питна вода Запорізької області» планується побудувати, реконструювати та відремонтувати понад 200 км мереж водопостачання, 6,6 км мереж водовідведення, чотири свердловини,   водопровідну насосну станцію, каналізаційну насосну станцію та завершити розробку восьми проектів з водопостачання та водовідведення на об'єктах КП «Облводоканал».

За підсумками засідання прийнято рішення щодо необхідності виділення з місцевих бюджетів необхідних коштів на фінансування заходів з будівництва, реконструкції та капітального ремонту централізованих систем водопостачання і водовідведення; проведення переобліку та паспортизації існуючих джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання населених пунктів; приведення до відповідного санітарно-технічного стану водопровідних мереж та споруд на них у населених пунктах, забезпечених централізованим водопостачанням; упровадження сучасних технологій по збору, очищенню та постачанню води.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень