Великобілозерська районна державна адміністрація

Про оподаткування матеріального забезпечення, виплаченого фізичним особам – підприємцям

Дата: 25.07.2016 08:56
Кількість переглядів: 559

Відповідно до листа Виконавчої дирекції Фонду від 25.05.2016 № 2.4-17-814 «Про оподаткування матеріального забезпечення, виплаченого фізичним особам – підприємцям» фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, відносяться до категорії страхувальників на загальних підставах і мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги відповідно до Закону України від 23.09.1999 № 1105–ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України № 1105) за умови сплати страхових внесків до Фонду.

      Допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно ч.2 ст. 22 Закону України 1105 виплачується Фондом фізичній особі-підприємцю з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення непрацездатності або до встановлення МСЕК інвалідності.

      Відповідно до листів Міністерства соціальної політики України від 12.03.2016 № 72/18/99-16 та Виконавчої дирекції Фонду від 15.03.2016 № 2.4-17-410, фінансування матеріального забезпечення фізичним особам-підприємцям має здійснюватися робочими органами Фонду на підстави заяви-розрахунку, форма якої затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 № 26 «Про порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності».

      Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок фізичної особи-підприємця, останній повинен перерахувати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, за утримання яких несе відповідальність. При цьому слід зазначити, що відповідно до вимог чинного законодавства та листа Державної фіскальної служби України від 24.03.2016 № 6416/6/99-99-17-02-0215 дохід, отриманий фізичною особою – підприємцем та особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання) (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) від фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

      Сума нарахованих фізичною особою-підприємцем витрат на матеріальне забезпечення та сума отриманого фінансування мають бути відображені ним у звіті по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за формою Ф4-ФСС з ТВП, поданому до робочого органу Фонду, що підтверджуватиме виконання зобов’язань Фонду в частині забезпечення фінансування страхувальника за рахунок коштів Фонду.

      З питаннями звертатись до Енергодарської міської виконавчої дирекції ЗОВ ФСС ТВП за адресою: м.Енергодар, вулиця Українська, 4а. Довідки за телефонами:  (06139) 6-24-96, 6-53-91.

 

За інформацією Енергодарської міської виконавчої дирекції

Запорізького обласного відділення Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати працездатності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень