Великобілозерська районна державна адміністрація

В області знижується рівень захворюваності на грип та ГРВІ

Дата: 16.01.2017 13:57
Кількість переглядів: 382

Про це повідомила заступник директора  Департаменту охорони здоров’я Лілія Колесник під час онлайн-наради, яку провів  голова облдержадміністрації Костянтин Бриль з керівниками структурних підрозділів  ОДА.

За інформацією Департаменту,  з жовтня розпочався епідемічний сезон грипу та ГРВІ.  У грудні в області було введено посилений протиепідемічний режим.

Для госпіталізації пацієнтів було задіяно 932 інфекційних ліжка (450 дорослих та 482 дитячих). Крім цього, враховуючи збільшення потреби у госпіталізації хворих на грип та ГРВІ, коли кількість викликів служби екстреної медичної допомоги перевищувала 2000 на добу, в закладах охорони  здоров’я додатково було перепрофільовано 1408 соматичних ліжок (758 для дорослих та 650 – для дітей), у м. Запоріжжя   - 340 ліжок для дорослих та 550 ліжок для дітей. Це дозволило забезпечити безвідмовну госпіталізацію всіх  пацієнтів, які її потребували.

Поступове зниження захворюваності відбувається протягом останніх двох тижнів, коли був введений карантин практично в усіх школах області.

Разом з тим, показник захворюваності залишається  на 14% вищим від порогового рівня та становить 930,8 на 100 тис. населення (поріг – 815,2).

Питома вага дітей 0-17 років серед захворілих на першому тижні 2017 року знизилась на 7,5 % та склала 40 %. Кількість госпіталізованих за цей період у порівнянні з останнім тижнем 2016 року практично не змінилась та становила 737 осіб, з яких діти – 74 %. Питома вага школярів серед усіх захворілих знизилась та склала 13,6 % (останній тиждень 2016 року – 18,3).

За результатами дозорного епідеміологічного нагляду за циркуляцією вірусів грипу та іншими ГРВІ протягом епідемічного сезону при проведенні полімеразно ланцюгової реакції виконано 75 лабораторних досліджень, виявлено 29 із позитивним результатом, у тому числі шість – грип А нетипований; 23 – грип  А(Н3N2) Гонконг. Обстежено методом люммікроскопії на грип та ГРВІ 235 осіб, із них 74 позитивних, у тому числі грип А – 52, парагрип – 16, аденовірус – четверо, RS-вірус – двоє.

З метою специфічної профілактики грипу проведено планування контингентів ризику на щеплення проти грипу, всього по області підлягають вакцинації майже 15 тисяч осіб. Наразі вакциновано близько 10 тисяч.

- Враховуючи, що до закінчення епідсезону ще далеко, необхідно продовжити заходи з поповнення  запасів лікарських препаратів для лікування хворих на грип, у першу чергу противірусні, антибактеріальні препарати тощо та  засобів для  індивідуального захисту, дезінфектантів.  Також треба продовжити постійний моніторинг за рівнем захворюваності серед населення області на гості респіраторні інфекції та грип для своєчасного вжиття дієвих заходів,   надання якісної та своєчасної медичної допомоги,  продовжити контроль за безперебійною  роботою наявного медичного обладнання, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень