Великобілозерська районна державна адміністрація

Одним із найважливіших елементів підготовки до опалювального періоду є нарахування субсидій

Дата: 23.09.2016 13:58
Кількість переглядів: 487

Учасники виїзного засідання колегії облдержадміністрації, що відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля та за участю Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенко, обговорили готовність житлово-комунального господарства області та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Петро Чуктуров повідомив, що відповідно до планів Мінрегіону на 15.09.2016 рівень готовності об’єктів ЖКГ та соціальної сфери повинен становити 90%. Загалом по Запорізькій області підготовка до роботи в осінньо-зимовий період здійснюється за планом. На 15.09.2016 у житловому фонді комплексно підготовлено 6454 житлових будинки або 94%. Від запланованого показника відстають Пологівський (82%) та Приморський (86%) райони.  Стосовно підготовки об'єктів соціальної сфери  роботи виконано в повному обсязі. Рівень готовності котелень  області становить 93% - підготовлено 563 котельні із 605 запланованих.

Найбільше занепокоєння нині викликає процес підписання паспортів готовності як у житловому фонді, так і в котельнях. Також турбує  стан справ з облаштуванням будинків приладами обліку спожитої теплової енергії, адже на 1 вересня відсоток оснащення по області складав лише 63,6%.

Також для належного утримання в осінньо-зимовий період вулиць та доріг в області підготовлено 279 одиниць спеціалізованої снігоприбиральної техніки (91% від плану), закуплено 44,8 тис. тонн посипного матеріалу і реагентів (95% від плану).

Окрему увагу Петро Чуктуров приділив питанню розрахунків підприємств галузі за спожиті енергоносії. За станом на 15.09.2016 підприємствами у 2016 році в рахунок плати за спожитий природний газ було перераховано 1 017,7 млн. грн. або 129% від вартості спожитого газу. Проте через погашення заборгованості за спожитий у попередні роки природний газ офіційний рівень розрахунків за 2016 рік склав 81%. Через нараховані штрафні санкції та пені заборгованість не зменшилася, а зросла з 671,3 млн. грн. до 702,3 млн. грн. або на 5%.

За спожиту електроенергію за 7 місяців 2016 року рівень розрахунків підприємств водопровідно-каналізаційного господарства досяг 102,9%, теплопостачальних підприємств - 110,6%.

Проблемними питаннями, які не дозволяють підприємствам галузі якісно готуватися до роботи в осінньо-зимовий період, залишаються: тарифи, що не відшкодовують собівартість послуг; дебіторська заборгованість; рахунки із спеціальним режимом використання підприємств теплопостачання.

Про готовність житлово-комунального господарства та об’єктів соцсфери до роботи в опалювальний період 2016/2017 років доповів директор Департаменту соцзахисту населення ОДА Ігор Мещан, який повідомив про 100%  нарахування субсидій за результатами серпня 2016 року.

За словами Павла Розенка, державна підтримка населення дає свої результати і вона не має гальмуватись посадовцями.

- У розрізі моніторингу по всій Україні можна говорити, що відсоток сплати населенням за послуги ЖКГ та наявність боргів сьогодні залежить від успішності нарахування субсидій. Крім того, та частина населення, що отримує субсидії, є найбільш організованими та надійними платниками за послуги ЖКГ. Минув рік з тих пір, коли держава перейшла на електронний документообіг та значно збільшила обсяг виділених субсидій. За цей час працівники соцсфери мали навчитись якісно працювати з нововведеннями. Відповідно надалі рівень їхньої відповідальності за процес нарахування субсидій зросте, - підкреслив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр України також зауважив, що в минулому році були певні нарікання на якість роботи органів влади на  місцях, проте в цьому році були зроблені  висновки і  планується призначення субсидій близько 400 тисячам родин у Запорізького регіону. Загалом проведена робота оцінюється досить високо, але розслаблятися не варто.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль звернув увагу присутніх голів райдержадміністрацій на необхідність посилення інформування населення щодо субсидій на тверде паливо, а також щодо будівництва газопроводів, на які було виділено спільне фінансування з державного, обласного і місцевого бюджетів.

Окремо учасники виїзної колегії облдержадміністрації обговорили питання ремонту доріг в області. За словами Віце-прем’єр-міністра України, в наступному році на відновлення автошляхів з держбюджету планується виділення більше 40 мільярдів гривень, адже влада розуміє: від цього залежить не тільки рівень життя населення, а й розвиток бізнесу в регіонах.

Наостанок Павло Розенко відзначив високий рівень співпраці між Кабінетом Міністрів України та Запорізькою облдержадміністрацією та запевнив у готовності оперативно реагувати на всі проблеми, які регіони ставлять перед центральною владою.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень