Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Засідання координаційної ради

Переглядів: 296

Під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації А.Ярмоленко 12 квітня 2016 року відбулося засідання координаційної ради з питань реалізації Концепції інклюзивного навчання у Великобілозерському районі. Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами, зокрема дитини з особливостями психофізичного розвитку, в умовах загальноосвітнього закладу. Під час засідання акцентовано увагу на координації діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, які надають соціальні, освітні та медичні послуги дітям-інвалідам, з метою виконання плану заходів, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 18.01.2016 №0030 «Про оголошення у Запорізькій області 2016 року Роком дитини з особливими освітніми потребами».   

Головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації М.Осіпчук надала роз’яснення щодо інклюзивного навчання та порядку його забезпечення, головною метою якого є реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі у навчально-виховному процесі. Інклюзивне навчання забезпечує доступ до освіти дітей з особливими потребами у загальноосвітніх школах за рахунок застосування методів навчання, що враховують індивідуальні особливості таких дітей. В основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей; забезпечує рівноцінне ставлення до всіх людей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами. З 01 вересня 2016 року у загальноосвітніх навчальних закладах Великобілозерського району планується відкриття одного класу та однієї дошкільної групи інклюзивного навчання, згідно з нормативними документами, що регулюють кроки його впровадження.      

Присутні обговорили найактуальніші питання захисту прав дітей та зосередили увагу на співпраці відділів та управлінь району з метою реалізації Концепції інклюзивного навчання в районі.

 

 

Організаційний відділ апарату райдержадміністрації

« повернутися до списку новин