Великобілозерська районна державна адміністрація

В області посилено заходи безпеки щодо розповсюдження вірусу африканської чуми свиней

Дата: 16.01.2017 13:59
Кількість переглядів: 405

За оперативною інформацією  Головного управління Держпродспоживслужби, у Миколаївській, Луганській, Кіровоградській та Одеській областях зафіксовано випадки АЧС. У зв’язку з необхідністю  посилення заходів щодо недопущення занесення і розповсюдження на території Запорізької області вірусу  проводиться системний моніторинг свиногосподарств у Запорізькому регіоні.

Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Запорізькій області, наразі активізовано заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, представники ветеринарної служби та Національної поліції посилили заходи безпеки, спільні патрулі перевіряють вантаж та автівки, що прибувають до нашого регіону з інших областей. Без відповідних документів до Запорізької області заборонено завозити тваринницьку продукцію та свиней.

Як запевнили у відомстві, у нашому регіоні не виявлено випадків захворювань свиней завдяки посиленим заходам безпеки та профілактики. Епізоотична ситуація в запорізьких господарствах залишається контрольованою.

Нагадаємо, в Запорізькій області випадки АЧС були зафіксовані востаннє у 2012 році в Приморському районі.

Довідково. Африканська чума свиней (АЧС) - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень