Великобілозерська районна державна адміністрація

В області відкрито новий гемодіалізний центр

Дата: 24.05.2016 09:02
Кількість переглядів: 542

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь в урочистому відкритті гемодіалізного центру на базі відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії  Токмацької центральної лікарні, який був створений з ініціативи Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за підтримки міської влади.

За станом на 16.05.2016 у м.Токмак та Токмацькому районі проживають 11 хворих, які отримують гемодіаліз. Новостворений центр розрахований на п’ять  діалізних місць для роботи в дві зміни та обладнаний сучасною японською апаратурою.

Рішення про відкриття цього закладу було ухвалено в кінці березня 2016 року. Часткова реконструкція та поточний ремонт приміщень проведено господарським способом силами робітників господарської служби лікарні із залученням позабюджетних коштів. Обсяг усіх робіт виконаний у відповідності з наданими рекомендаціями  МСП у формі ТОВ «ГАМБРАМЕД» м. Білгород-Дністровський. Цією ж фірмою поставлено спеціальне обладнання загальною вартістю 3,2 млн. грн. і здійснено його монтаж.

Як повідомив головний лікар КУ «Токмацька центральна районна лікарня» Василь Марусенко, навчання фахівців для нового центру проводилось на базі лабораторії хронічного гемодіалізу, центру трансплантації та хронічного гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні. Зокрема, було здійснено підготовку трьох лікарів, двох молодших медичних спеціалістів, одного техніка для обслуговування гемодіалізних хворих. 12.05.2016 року всі вони отримали посвідчення про стажування на робочому місті.

Видатки на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та медикаментів (річний фонд у межах 350 тис. грн.) будуть здійснюватися за рахунок міського бюджету, а видатки на придбання витратних матеріалів (у межах 2 млн. грн.) – за рахунок  медичної субвенції на обслуговування хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Як зазначив Костянтин Бриль, цей проект став вирішенням багатьох проблем діалізників Токмака та сусідніх районів. Адже тепер хворим людям не доведеться тричі на тиждень їздити до обласного центру для шестигодинної процедури очищення крові.

- Такі ж центри найближчим часом обласна влада планує відкрити в Бердянську, Мелітополі та Енергодарі чи Дніпрорудному. Окремо хочу подякувати представникам фірми, що встановила якісне нове обладнання, та тим, хто створював це відділення. Найближчим часом тут має з'явитися кімната для відпочинку діалізників. Також планується збільшення кількості ліжок та апаратів для гемодіалізу, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Крім того, очільник регіону підкреслив, що цей центр є прикладом того, як працює влада в регіоні.

- Нещодавно недобросовісні постачальники техніки влаштовували проплачені мітинги проти нових закладів для гемодіалізу. Людям намагалися довести, що нове обладнання буде неякісним. Тож я тримав це питання на особистому контролі. І сьогодні всі ми переконалися в тому, що в новому центрі встановлено сучасне якісне японське обладнання та швейцарську водоочистку. Це передові технології за українськими та європейськими мірками, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень