Великобілозерська районна державна адміністрація

В області триває оптимізація мережі закладів освіти

Дата: 24.05.2016 09:24
Кількість переглядів: 546

Формування перспективних планів оптимізації мережі закладів освіти обговорили учасники розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна.

Як підкреслила заступник начальника управління - начальник відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Департаменту  Валентина Хіврич, державна політика у сфері освіти області в останні роки спрямована на реалізацію одного з основних стратегічних завдань -  подальший розвиток та оптимізацію мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення, соціально-економічної та демографічної ситуації, у т.ч. шляхом відновлення мережі та розвитку варіативності дошкільних навчальних закладів, раціоналізації мережі загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

У 2016 році до складу мережі загальноосвітніх навчальних закладів області входять 600 функціонуючих загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності з контингентом 159 383 учні. У мережі області зберігаються законсервованими 20 денних шкіл.       

У цьому році, за попередньою інформацією, планується ліквідувати дев’ять  загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчаються загалом 132 учні (по одному закладу в Бердянському, Куйбишевському, Михайлівському, Приазовському районах та Смирновській об’єднаній територіальній громаді; по два заклади - в Оріхівському і Пологівському районах); призупинити діяльність двох закладів планують у Новомиколаївському і Чернігівському районах, в яких наразі загалом навчається 104 дитини. Також планується до 1 вересня здійснити реорганізацію з пониженням ступеня 78 навчальних закладів на 20 територіях області та забезпечити підвезення шкільними автобусами  додатково ще 1 659 учнів. Водночас  не планують ніяких змін у мережі органи управління освітою міст Запоріжжя, Енергодара, Токмака та Кам’янсько-Дніпровського, Розівського районів, Комиш-Зорянської та Чапаєвської громад.

Як підкреслила посадовець, відповідно до постанови Кабміну за рахунок освітньої субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), де навчається менше 25 учнів. Відповідно до статистичних даних у 2015/2016 навчальному році в  Запорізькій області функціонує сім денних загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності, де  менше 25 дітей. Таким чином, на початок наступного навчального року в області не планується продовження функціонування таких шкіл, тому потреба в додатковому фінансуванні  наразі відсутня.

- Органам управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів слід переглянути попереднє наповнення в інших школах з малою наповнюваністю, щоб уникнути ситуації, коли в базовій чи старшій школі згідно з офіційною звітністю буде менше 25 учнів, - зазначила посадовець.

Створення опорних навчальних закладів з філіями дає можливість не лише забезпечити якісну освіту для всіх учнів, але й зберегти у кожному населеному пункті початкову школу, яка буде найбільш наближеною до місця проживання дитини.

Учасники заходу також порушили питання інклюзивного навчання дітей. Наразі в закладах освіти  області відкрито та функціонує девять  класів з інклюзивним навчанням. За статистичними даними в області на індивідуальному навчанні перебуває 1278 учнів, що потребує значного фінансового навантаження при  найменшому забезпеченні соціалізації учнів. У зв’язку з цим було оголошено в Запорізькій області 2016 рік Роком дитини з особливими потребами. З 1 вересня планується відкрити інклюзивні класи не менше ніж у 30-ти школах. Також у рамках Року дитини з особливими потребами для розширення мережі дошкільних навчальних закладів та модернізації закладів освіти Департамент спільно з органами управління освітою райдержадміністрацій та місьвиконкомів  активно співпрацює з Дитячим  фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який реалізує ініціативу ЄС  «Діти миру». Проектом передбачається формування у дітей дошкільного віку і школярів  життєвих навичок, які сприяють позитивній адаптації. В Запорізькій області проект  впроваджується  у 120 дошкільних і 450 денних навчальних закладах. Наразі визначено заклади освіти, педагогічні працівники, які будуть працювати за проектом, підготовлено тренерів  і розпочато підготовку медпрацівників шкіл. У рамках проекту передбачається у 2016 році відновлення до 1,5 тисячі місць у дошкільних закладах, обладнання 33-х спортивних залів, відкриття трьох спортивних майданчиків. Також для впровадження в області дистанційного навчання триває активна співпраця з німецькою федеральною компанією GIZ.

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень