Великобілозерська районна державна адміністрація

У Запоріжжі відкрилася всеукраїнська суддівська конференція

Дата: 30.05.2016 14:05
Кількість переглядів: 493

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль привітав учасників конференції високого рівня голів вищих судів та апеляційних судів України «Європейські стандарти та роль голів судів», яка проводиться в Запоріжжі.

- За оцінками міжнародних експертів, взаємодія між трьома українськими гілками влади - законодавчою, виконавчою та судовою - дуже якісно змінилися. Це пов’язано з тим, що ми вибрали пріоритетом розвитку саме європейські стандарти. Будь-яка демократична держава насамперед характеризується за ознаками якості судової системи. На останню не мають впливати ані політика, ані адміністративні важелі. Головним правилом для суддів повинна бути тільки справедливість. Аби кожен громадянин України був впевненим у тому, що суд захистить його права і на це не вплине жодна сила в нашій державі, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Представників суддівського корпусу також привітали голова обласної ради Григорій Самардак та Запорізький міський голова Володимир Буряк. А завідувач Відділу представництва інтересів Президента України в судах, Адміністрації Президента України Віктор Короленко оприлюднив звернення  Президента України Петра Порошенка: «Важливо, що захід такого високого рівня відбувається саме в Запоріжжі - колисці українського козацтва, е свобода та незалежність, мужність та відповідальність упродовж багатьох століть вважалися найбільшими цінностями. Ключовими вони є і сьогодні. Відповідні стандарти знайшли своє відображення у міжнародному та національному праві. І мають бути посилені, а в деяких випадках – уперше закріплені в самому законі нашої держави. Ті зміни до Конституції України стосовно правосуддя, які запропоновані Президентом України, в цілому полягають у забезпеченні судової влади відповідно до верховенства права, суспільних очікувань та європейської системи цінностей і стандартів», - зазначено у зверненні.

У конференції беруть участь голови й судді Верховного суду України та трьох вищих спеціалізованих судів; голови апеляційних судів загальної юрисдикції, а також апеляційних адміністративних та господарських судів; представники Адміністрації Президента України,  Ради суддів України і судді судів інших інстанцій.

Упродовж двох днів, що триватиме захід, учасники обговорять стандарти Ради Європи та практики європейських країн щодо повноважень голів судів. Зокрема, у світлі майбутнього Висновку Консультативної ради європейських суддів № 19. Планується також проаналізувати зміни повноважень голів судів, що відбуваються в рамках судової реформи в Україні.

Як зазначив голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, судова реформа перебуває на вирішальному етапі. Її результатів очікують усі українці. Нині Національна рада реформ, Президент України і Голова Верховної Ради поставили перед парламентом завдання щодо внесення змін до Конституції. Тож результати конференції стануть істотним кроком до вирішальних змін у судовій системі України.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень