Великобілозерська районна державна адміністрація

За ключовими показниками область входить до десятки кращих регіонів

Дата: 24.01.2017 14:08
Кількість переглядів: 410

За результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку, яка здійснюється Мінрегіоном України, за січень-вересень 2016 року Запорізька область за 10 показниками із 25 увійшла до першої десятки регіонів.
Причому за низкою ключових показників область посідає місця у першій п’ятірці.

Так, за обсягом реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення – 3 місце (55,8 тис. грн.); за обсягом виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу сільського населення (у постійних цінах) – 5 місце (20,5 тис. грн.); за обсягом експорту товарів у розрахунку на одну особу населення – 4 місце (948 дол. США); за доходами місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення – 4 місце (2,0 тис. грн.) та темпом їх росту – 4 місце (156,2 %); за темпами зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла – 5 місце (127,3%).

У порівнянні з результатами за І півріччя 2016 року покращено такі показники: темп зростання доходів місцевих бюджетів (156,2 %) – 4 місце проти 11 (151,8 %); сума заборгованості з виплати заробітної плати у відсотках до фонду оплати праці (1,6 %) – 9 місце проти 16 (3 %); темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла (127,3%) – 5 місце проти 9 місця (119 %); обсяг вантажообігу автомобільного та залізничного транспорту (3865,3 тис. тон) – 12 місце проти 14 (4171,6 тис. тон).

У той же час через цілий ряд як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, у звітному періоді відбулося гальмування темпів у деяких сферах, що негативно позначилося на окремих рейтингових показниках.

Зокрема, індекс промислової продукції склав 95,8 % – 22 місце. Скорочення загального обсягу промислового виробництва по області обумовлено зменшенням виробництва у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 18,8 %, частка якої у загальній реалізованій промисловій продукції області складає 26,2 %. Причиною цього стало збільшення тривалості планово-попереджувальних ремонтів у поточному році на ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою продовження терміну експлуатації енергоблоків № 1 і № 2, а також збільшенням обмежень по лініях електропередач, переглядом диспетчерського графіка навантаження в енергосистемі.

Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва 92,6 %, що відповідає 23 місцю. Скорочення обумовлено як високою базою порівняння 2015 року (за січень-вересень 2015 року зростання на 6,9 %, 2 місце серед регіонів), так і скороченням виробництва тваринницької продукції (на 3,8 %). Це у свою чергу пояснюється зростанням вартості кормової бази, зокрема нового врожаю, енергетичних ресурсів та матеріально-технічної бази; подорожчання утримання поголів’я ВРХ та низькі закупівельні ціни на молоко у домогосподарствах).

Знизився також індекс реальної заробітної плати (107,4 %) – 19 місце, що обумовлено суттєвим зростанням заробітної плати в минулому році. Водночас, середньомісячна заробітна плата по області за січень-вересень 2016 року склала 4923 грн. -5 місце серед регіонів України.

За часткою сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива (3 %) область посідає 18 місце. Котельні, які працюють на альтернативних видах палива, мають невелику потужність, що впливає на низький відсоток частки сумарної їх потужності від загальної потужності котелень у регіоні.

Як пояснили в Департаменті економічного розвитку облдержадміністрації, наразі Мінрегіон загальне місце не розраховує. Проте фахівці облдержадміністрації самостійно провели рейтингові розрахунки за 9 місяців 2016 року, використовуючи Порядок та Методику моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики. Згідно з проведеними розрахунками, Запорізька область посідає загальне 12 місце серед регіонів України.

З результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за січень-вересень 2016 року можна ознайомитися на офіційному сайті Мінрегіону.Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень