Великобілозерська районна державна адміністрація

Марина Порошенко презентувала в Запоріжжі програму розвитку інклюзивної освіти

Дата: 24.05.2016 11:51
Кількість переглядів: 534

Сьогодні в Запоріжжі перебуває Марина Порошенко. Головна мета приїзду першої леді – участь у тренінгу з проблем упровадження інклюзивного навчання у закладах освіти області, який проводиться в Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії. У заході також взяли участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, керівники органів управління освітою та директори шкіл.

У Запорізькій області 2016 рік оголошено Роком дитини з особливими потребами. Відповідно під час тренінгу учасники обговорили питання впровадження інклюзії, а також навчання педагогів у сфері впровадження такої освіти. Перспективи та проблемні питання освітянам роз’яснювали кваліфіковані тренери Інна Луценко, Леся Миськів та Лариса Шевчук.

Як пояснили наставники, інклюзивна освіта дозволить дітям з особливими потребами навчатись у звичайних класах. Для цього у навчальних закладах планується ввести додаткові посади соціальних педагогів, дефектологів, логопедів та інших фахівців.

Як зазначила під час свого виступу Марина Порошенко, перші такі тренінги з інклюзивної освіти минулого тижня були проведені у Вінниці. І до кінця травня цей досвід пошириться не тільки в Запорізькій, а й у Харківській, Житомирській та Київській областях.

- Мені надзвичайно приємно бути в компанії однодумців. Разом з вами ми сьогодні робимо надзвичайно важливу справу. В першу чергу хочу висловити подяку нашим наставникам, які сьогодні поділяться з вами своїм досвідом. Упевнена, всі отримані сьогодні знання обов’язково стануть вам у нагоді. І нашою дружньою українською родиною ми зробимо все, аби якнайшвидше і якісніше соціалізувати наших дітей з особливими потребами, - наголосила Марина Порошенко.

У свою чергу, Костянтин Бриль підкреслив важливість упровадження інклюзії в запорізьких школах.

- Якщо Господь обділив дитину в чомусь одному, він одночасно нагородив її якимись іншими особливими талантами. Отже, головне завдання педагогів - виявити ці здібності та розвинути їх. Наші діти мають розвиватися в соціумі, завдяки цьому вони стануть гідними членами суспільства. Ми разом ідемо до Європи, тож подібні цінності нам є набагато ближчими, ніж ті, що нав’язуються зі Сходу, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень