Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Наш регіон має стати екологічно безпечним для своїх громадян»

Дата: 20.09.2016 14:09
Кількість переглядів: 439

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання круглого столу на тему: «Організація та запровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища на регіональному рівні».

Представники  екологічної та медичної спільноти, влади та громадськості обговорили питання впровадження системи збору інформації про довкілля в регіоні.

Як зазначив у своїй доповіді директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації (стажування) Віталій Гордієнко, нині в Запоріжжі існує п’ять  постів моніторингу 1961 року, які належать Гідрометцентру. Проте вони не дають об’єктивної картини екологічного стану. Тож Департамент, за умови співфінансування з боку обласної та міської влади, пропонує запровадити в  регіоні нову систему моніторингу. Насамперед її дія має охопити міста Запоріжжя, Енергодар, Дніпрорудне, Мелітополь, Бердянськ та Токмак. За приблизними підрахунками для цього знадобиться близько 30 стаціонарних постів систем моніторингу. Вони передаватимуть зібрану інформацію на Інтернет-сайт цілодобово в он-лайн режимі.

За словами Костянтина Бриля, Запорізький регіон та обласний центр зокрема мають дуже велику концентрацію промислових підприємств. Невідповідність законодавства і мораторій на проведення планових перевірок зв’язують руки представникам влади.

- Проаналізувавши приклади моніторингу в різних країнах на базі системи фірми «Сіменс», ми переконались у ефективності встановлення стаціонарних постів. Вони щоденно здійснюють збір інформації про стан довкілля. І ця інформація є доступною для громадян, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону наголосив на тому, що питання екології цього року дуже активно порушуються громадськістю Запоріжжя. Незрозуміло, з яких причин останнім часом збільшується кількість промислових викидів: через відключення систем очистки повітря чи через ігнорування промисловцями своїх обіцянок. Проте нині влада не має юридичних важелів впливу на порушників. Аби усунути цей недолік, влада та громадськість мають об’єднати свої зусилля і створити реальну систему підтвердження знищення екології в регіоні. Це в підсумку може надати запоріжцям преференції навіть на державному рівні.

Окремо Костянтин Бриль приділив увагу питанню забруднення довкілля у південних районах області.

- Проблемних питань у нашому регіоні чимало і всі вони тримаються на контролі. Наприклад, на сьогодні є домовленості з Міністерством екології України про проведення планових перевірок міжвідомчих комісій на базах відпочинку в Кирилівці. Стосовно кожного підприємства має бути  складено паспорт та відповідні приписи, які повинні бути виконані. Наш регіон має стати екологічно безпечним для своїх громадян, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень