Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Петро Порошенко: «В поточному році кожен українець має побачити, що в його місті та селі робиться все для покращення життя»

Дата: 16.01.2017 14:09
Кількість переглядів: 287

Сьогодні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль перебував у Одеській області, де Президент України Петро Порошенко представив нового очільника облдержадміністрації Максима Степанова.

- Це гарна традиція: розпочинати рік з візитів у регіони. Нині прийнято рішення про призначення людини, що перемогла на конкурсі на призначення голови Одеської ОДА. Максим Степанов - це людина звідси, яка налаштована брати на себе зобов’язання і їх виконувати. Він не лише гарний господарник, а й громадській діяч. І саме він зможе продемонструвати гарні результати для Одеської області,- зазначив Петро Порошенко.

Крім цього, за участю Президента України та членів Уряду відбулася нарада з керівниками південних регіонів держави, присвячена результатам та проблемним питанням децентралізації.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, нині в Україні вже створено 366 об'єднаних територіальних громад.  Місцеве самоврядування має зробити акцент на Стратегії регіонального розвитку. І першим кроком має стати розвиток дорожнього господарства.

За словами Президента України, цього року на відновлення доріг по Україні в державному бюджеті  передбачено 30 мільярдів гривень.

- На сьогодні Верховною Радою України вже прийнято бюджет держави. Кошти на дорожнє будівництво мають бути освоєні, адже цей напрямок є пріоритетним для всієї держави. В поточному році кожен українець має побачити, що в його місті та селі роблять дороги, вкручують лампочки та робиться все для покращення життя. Адже в 2017 бюджет розвитку на місцях виріс у п’ять  разів, - підкреслив Петро Порошенко.

У ході наради про позитивні приклади децентралізації доповів голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- У 2016 році на підтримку новостворених громад було виділено 46 мільйонів гривень. З них 97% були освоєні. В поточному році в Запорізькому регіоні у 10 нових громадах уже відбулися вибори. Ще вісім громад чекають на рішення ЦВК. Загалом у 2017 році на їх підтримку ми плануємо виділити 24 мільйони гривень  з обласного бюджету, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону поінформував про результати Форуму «Інтеграція та кооперація», де працювала окрема платформа щодо децентралізації. Завдяки їй, а також роботі Агенції регіонального розвитку, запорізькі громади отримують підтримку інвесторів. Як приклад Костянтин Бриль навів с. Біленьке, де вже у травні компанія «Нібулон» планує інвестувати близько 400 мільйонів гривень.

Про результати децентралізації також доповіла голова однієї з пілотних громад Запорізької області Наталя Кушнір, зокрема,  навівши порівняння: якщо в 2014 році бюджет громади нараховував 2 мільйони гривень, то  в  2016 ця сума склала 21 мільйон гривень.

- У 2016 році територіальна громада отримала субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади у сумі 9 мільйонів 612 тисяч гривень. За рахунок державної субвенції було реалізовано 12 проектів. Серед них: придбання шкільного автобуса, пожежної машини для місцевої пожежної охорони, спецтехніки для утворення комунального підприємства, капітальний ремонт Центру культури, дозвілля та туризму,  будівлі Центру надання адміністративних послуг, різних відрізків доріг на території громади, а також ремонт водопостачальної системи будівлі лікарської амбулаторії, капремонт опалювальної системи будівлі лікарської амбулаторії ЗПСМ. Окремо в рамках реалізації Програми підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області на 2016 рік Берестівській сільській об'єднаній територіальній громаді Бердянського району з обласного бюджету було виділено 833,333 тисячі гривень, які були витрачені на заміну вікон та дверей загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. у с. Берестове. А за рахунок міжнародної технічної підтримки ЄС/ПРООН реалізовано капітальний ремонт системи освітлення вулиць у селах Миколаївка, Радіонівка,  Малинівка з використанням енергії сонця, - зазначила голова Берестівської сільської територіальної громади Бердянського району Наталя Кушнір.

У свою чергу голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив на проблемі землі, яка є важливою для кожної української громади.

- Найболючішими питаннями для об’єднаних громад є їх відсторонення  від прийняття рішень по земельних питаннях. Громади мають самі розпоряджатися землею. Так, проведений у регіоні захід «Урожай-2016» допоміг зібрати до 100 мільйонів гривень додаткових коштів у місцеві бюджети, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як наголосив Президент України, в усіх регіонах України потрібно більше уваги приділяти тим аграріям, які працюють у тіні. Адже через них шкода наноситься не тільки держбюджету, а самій громаді.


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень