Великобілозерська районна державна адміністрація

На споживчому ринку області знизилися ціни та уповільнилася інфляція

Дата: 20.09.2016 14:11
Кількість переглядів: 394

За даними моніторингу, який здійснює Департамент економічного розвитку і торгівлі, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої з початку року в Запорізькій області знизилися на 2,3 %, тоді як по Україні   лише на 1,4 %. Це один з найкращих показників по Україні, за яким область посідає  3 місце. Нижчі ціни на продовольчі товари лише в Донецькій (без урахування частини зони проведення антитерористичної операції) та Миколаївській областях.

Найбільше здешевіли овочі,  яйця курячі, сало, рис, пшоно та цукор.

До речі, за вісім місяців 2015 року ціни на продукти харчування виросли на 31%.

Стосовно споживчих цін на ринку Запорізької області, то в серпні 2016 року порівняно з попереднім місяцем вони знизилися на 0,5 %, при цьому в Україні зниження склало  0,3 %.

З початку року інфляція в Запорізькій області уповільнилася до 4,4 %,  по Україні цей показник склав 4,5 %. За цим показником область посідає одну з найкращих позицій по Україні - 8 місце.

Слід зауважити, що ціни в сусідніх областях набагато вищі, ніж у нас:  у Харківській області ціни зросли  на 5 %, а в  Дніпропетровській області –  на 4,7 %.

Довідково:

Індекс споживчих цін – це показник, що характеризує зміни у часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Він є показником зміни вартості фіксованого набору споживчих товарів та послуг у поточному періоді порівняно з базисним. Він включає в себе 283 товари та 52 послуги.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень