Великобілозерська районна державна адміністрація

Підготовка області до нового опалювального сезону виходить на фінішну пряму

Дата: 20.09.2016 14:12
Кількість переглядів: 458

На сьогодні підготовка житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/17 років увійшла в завершальну стадію. До першого жовтня підготовка повинна бути завершена в повному обсязі. Про це йшла мова під час засідання оперативного штабу із забезпечення підготовки сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2016/17 років, яке відбулось у форматі селекторної наради.

Як зазначив заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, загалом  по  області підготовка до роботи в осінньо-зимовий період триває у відповідності з планом.  На сьогодні комплексно підготовлено 6454 житлових будинків із 6870 запланованих (94 %). Від запланованого показника відстають лише Пологівський (82 %) і Приморський (86 %) райони.

- Нині цифри непогані, але реальним показником готовності житлового фонду є кількість підписаних паспортів готовності. Відповідно до звітів територій на сьогодні підписано лише 1085 паспортів готовності, що становить 16 % від загальної кількості житлових будинків, - повідомив Віталій Литвиненко.

Також підготовлено 563 котелень із 605 запланованих (93 %). Оформлено акти готовності на 259 котелень (43 % від плану). Підготовка теплових мереж майже завершена. Всього підготовлено 974,4 км теплових мереж із запланованих 988,4 км (99 %). Однак роботи з ремонту чи заміни теплових мереж виконано лише на 67 % (замінено 3,86 км теплових мереж із запланованих 5,79 км). Окрім цього відремонтовано (замінено) 71,8 км водопровідних мереж із запланованих 77,2 км (93 %). Роботи з ремонту (заміни) каналізаційних мереж майже завершені. Всього відремонтовано (замінено) 6,4 км каналізаційних мереж із запланованих 6,6 км (97 %). Також на завершальній стадії перебуває підготовка артезіанських свердловин. На сьогодні підготовлено 406 артезіанських свердловин із 425 запланованих (96 %).

За інформацією профільних департаментів облдержадміністрації, роботи щодо підготовки об'єктів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду завершено в повному обсязі. Всього підготовлено: 556 шкіл (100 %), 383 дитячих садка (100 %) та 71 лікарня (100 %).

- Окремо слід зупинитися на стані справ щодо встановлення будинкових приладів обліку спожитої теплової енергії. Ще навесні урядом України було поставлено завдання встановити прилади обліку на всіх будинках з централізованим опаленням до початку опалювального сезону. Відповідні завдання були поставлені перед місцевими органами влади області. На жаль, за станом на 1 вересня відсоток оснащення по області становить лише 63,6 %. Необхідно максимально активізувати цю роботу, - зазначив Віталій Литвиненко.

Одним із найважливіших аспектів у підготовці до нового опалювального сезону є розрахунки теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ. Незважаючи на те, що теплопостачальними підприємствами було перераховано до сплати більше ніж вартість спожитого в 2016 році газу, через нараховані штрафні санкції та пені заборгованість зросла з 671,3 млн. грн. (на 31.12.2015) до 702,3 млн. грн. або на 5 %.

- Наявність заборгованості та низький рівень розрахунків за спожитий природний газ можуть призвести до ситуації, коли до початку опалювального сезону на підприємствах не будуть укладені договори на постачання природного газу, - наголосив посадовець.

 

За підсумками засідання  керівникам територій доручено  взяти під особистий контроль питання розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії, в першу чергу – природний газ; забезпечити виконання заходів щодо облаштування житлових будинків приладами обліку теплової енергії; активізувати роботу щодо підписання актів готовності теплового господарства та паспортів готовності житлових будинків.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень