Великобілозерська районна державна адміністрація

Освітяни започатковують створення в області інвестиційно привабливих шкіл

Дата: 24.05.2016 14:12
Кількість переглядів: 572

На розширеному засіданні колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яке відбулося під головуванням заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, розглянуто питання фінансового розвитку галузі в Запорізькій області. З доповіддю на цю тему виступила  заступник директора Департаменту  Олена Сороченко.

У Запорізькій області функціонує 556 комунальних загальноосвітніх навчальних закладів, 30 шкіл-інтернатів обласного підпорядкування, 482 комунальні дошкільні навчальні заклади, 61 комунальний позашкільний навчальний заклад.

- Фінансування освіти на всіх її рівнях має відбуватись як за рахунок зовнішнього інвестування, так і шляхом внутрішньої економії, що має стати наслідком загальних змін в освітній політиці. Щоб залучити додаткові кошти в освіту, необхідно зробити цю галузь інвестиційно привабливою для підприємств, замовників наукових розробок, приватних осіб, у тому числі іноземців. Це може бути досягнуто лише за умови підвищення якості освітніх послуг, що надаються освітніми закладами. Основним критерієм якості є конкурентоспроможність випускників освітніх закладів при подальшому отриманні вищої освіти та працевлаштуванні як в Україні, так і в інших країнах. Це є особливо актуальним в контексті європейської інтеграції України, - зазначила Олена Сороченко.

Тісно пов’язаним з якістю освітніх послуг є підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що виділяються з місцевих бюджетів, а також важливість використання критеріїв ефективності та якості при розподілі як власних коштів місцевих бюджетів, так і освітньої субвенції.

За словами фахівців, одним з найперших мотивів для інвестицій має стати гарантована висока якість освіти.

У цьому руслі в області передбачається створення мережі загальноосвітніх навчальних закладів з високим технологічним рівнем, новітнім навчально-методичним та інформаційним забезпеченням, потужним кадровим потенціалом, формування ефективного освітнього середовища з урахуванням інноваційного розвитку освіти, запитів особистості та суспільства, що в кінцевому результаті сприятиме інтеграції України у світовий простір.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень