Великобілозерська районна державна адміністрація

Призначення субсидій на житлово-комунальні послуги – на особливому контролі влади регіону та Уряду

Дата: 24.05.2016 14:12
Кількість переглядів: 605

Під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів ОДА голова облдержадміністрації Костянтин Бриль звернув особливу увагу на питання призначення субсидій. Він підкреслив, що на селекторній нараді, яка відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, очільник Уряду акцентував увагу на зростанні ціни на блакитне паливо та необхідність надання допомоги на сплату комунальних послуг у вигляді субсидій.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігоря Мещана, рівно рік тому в Запорізькій області стартувала програма призначення субсидій для населення. Відповідно до завдання, яке отримав наш регіон, допомогу мали отримати 214 тисяч сімей. Субсидію було призначено 306 тисячам родин або 143% від запланованого. На цей момент через завершення опалювального сезону державну допомогу на сплату житлово-комунальних послуг отримують 202 тисячі запорізьких сімей.

Посадовець підкреслив, що з початком нового опалювального сезону перерахування субсидій здійснюватиметься автоматично. Тож громадянам не потрібно звертатися до органів соціального захисту для повторного оформлення документів. За його словами, середній розмір субсидії в Запорізькому регіоні збільшився від 70 до 240 гривень. Насамперед, ці суми залежать від розміру комунальних платежів, яка нараховуються громадянам.

Окрему увагу директор Ігор Мещан звернув і на зміни у питанні призначення бюджетних дотацій. Так, до субсидій буде додано пункт «управління будинком». А в доходах громадян більше не враховуватимуться державна допомога на дітей-сиріт та виплати вимушено переміщеним особам. Проте українці будуть змушені обирати, який вид допомоги вони будуть отримувати: пільги чи субсидії. Більш жорсткими стануть норми нарахувань для приватних підприємців. Увагу приділять тимчасово безробітним громадянам. Останнім, у залежності від обраної системи оподаткування, до сукупного доходу автоматично зараховуватимуть дві, три чи чотири мінімальні зарплатні, аби люди не приховували своїх прибутків, а легалізовували їх.

Зважаючи на підвищення ціни на природний газ, очікується зростання чисельності отримувачів субсидій. Відповідно органи соціального захисту населення не скорочуватимуть штати, а навпаки, посилять проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи щодо змінених умов призначення житлових субсидій та пільг; забезпечать організацію прийому громадян; терміни призначення та здійснення  перерахунків  житлових субсидій та пільг; своєчасне повідомлення надавачами послуг про щомісячну сплату громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Також планується запровадження електронних черг у тих органах соцзахисту, де буде помічено найбільшу кількість відвідувачів.

За словами Костянтина Бриля, за останній рік у нашому регіоні було виплачено близько 1 мільярда 99 мільйонів гривень. Проте ще 233 мільйони залишаються невідшкодованими державою.

- Через ці борги нині страждає наш обласний водоканал. Це питання нині знаходиться на особливому контролі облдержадміністрації. На найближчій сесії обласної ради буде обговорюватися програма підтримки підприємства, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також під час онлайн-наради очільник регіону звернув увагу  на те, що державний фонд регіонального розвитку підтримав усі проекти Запорізької області. Тож найближчим часом Управління капітального будівництва ОДА має розпочати активну роботу та провести відповідні тендери, аби область встигла вчасно освоїти виділені кошти.

Крім цього, Костянтин Бриль наголосив на необхідності здійснення аналізу наявності генеральних планів у всіх містах області та створення сучасної документації, яка дозволить втілювати в життя інвестиційні проекти в регіоні.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень